Louis Vuitton dominuje na světovém trhu luxusu

vuitton
15.8.2018 08:52
Louis Vuitton pokračuje svými nápady a vylepšeními v obohacování trhu luxusního zboží. Nyní zaznamenává od ledna 2018 zvýšení o 15%, a to skoro ve všech sektorech zboží a objem prodeje stoupl na 21,8 mld. euro. Přes dynamickou světovou poptávku, ovšem peněžní a geopolitické nejistoty trvají.

Ekonomická výkonnost Louis Vuitton (dále jen LV) je o to více pozoruhodná, že finanční prostředí není právě vstřícné. Velmi se daří vínu, šampaňskému a koňaku (Moët et Chandon, Hennessy, Veuve Clicquot…). Slabé vinobraní posledních let způsobilo, že poptávka po šumivých vínech je vyšší než nabídka. Nebýt toho, že byla zastavena koncese na honkongském letišti, které umožňovalo prodej zboží LV do roku 2017, ostatní odvětví prodeje LV by zaznamenala růst o 16%.

Jedná se o odvětví módy, která spojují LV, Dior, Fendi a Celine. Obdivuhodný růst firmy LV snoubí v sobě vždy dva prvky, a sice velkou kreativitu a správnou rovnováhu mezi dědictvím minulých desetiletí a modernou, rozvoj módních ikon a nových nápadů a kreací. V sektoru, kde jsou velké rozdíly a propady, světový lídr luxusu LV nehodlá nikdy opustit své vybojované první místo. Trh módy je rozdělen na firmy, kterým chybí invence, neumí zůstat sami sebou a přitom se držet inovací v duchu své historie.

Na druhé straně jsou firmy, které zažívají rozmach, na prvním místě z nich je Gucci (Kering) jehož prodeje v prvním pololetí roku 2018 vzrostly o více než polovinu oproti stejnému období roku 2017 pod vedením nového uměleckého ředitele Alessandra Michela „Veškeré umění našich prodejních, uměleckých, výtvarných… skupin spočívá v jejich schopnosti udržet rovnováhu naší značky, co se týká zájmů a přání zákazníků a jejich dostupnosti“, doplňuje ekonomický ředitel firmy LV Jean – Jacques Guiony.

„Firma hledí na to, aby neměla přehršel obchodů a aby nenabídla příliš produktů cenově dostupných. Je to dlouholetá strategie firmy a také fakt, že nikdy neposkytujeme slevy anebo prodej v outletech“ doplňuje. V prvním pololetí roku 2018 byl obrat LV 21,750 mld. euro.

(Z Le Figaro - ZP)


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.