Ľuboš Blaha: Lynč už začal proti rozhodčím, kteří rozhodli

blaha 19
4.9.2020 11:12
Rozsudek v kauze Kuciaka je jasný: Kočner a Zsuzsová jsou v tom nevinně. Specializovaný trestní soud ospravedlnil nedostatek důkazů.

1. Jsem velmi zvědavá na reakci Daniela Lipšic. Protože to evidentně neskutečně podělal... Nakoukli to, zrychlili, mysleli, že vyhráli - protože jim média tleskala... A tohle je výsledek.

2. Jsem dále zvědav na reakci liberálního tisku. Protože zde v posledních letech vytvořili lynčovací atmosféru a přispěli k tomu, že kauza byla neuvěřitelně politizována - sklízí, co zasejí. Za tohle jsou hlavně zodpovědní.

3. Zajímalo by mě, jestli se někdo omluví za kýble špíny, které se po letech házejí Monika Tódová a liberální tisk.

4. A ať řeknou, jaký byl veřejný zájem o publikování Threema a politicky ničení všech, kteří komunikovali s Kočnerem? Vlastně - všichni kromě Sulíka, Matoviče, Kolláru nebo Drob.

5. Děsí mě, že lynč už začal proti rozhodčím, kteří rozhodli - Monika Tódová už tvoří konkrétní soudce třídního nepřítele. Ukazuje rozzuřenou ulici, kterou je třeba lynčovat.

6. Není šokující, že pár minut po vynesení rozsudku měla Tódová připravený několikastránkový článek, ve kterém kope do soudců za to, jak rozhodli?

7. Není šokující, že novinářka Tódová opět vytahuje informace ze spisu - kde to bere? Hlasování soudců je vždy tajné... Co je to za hru? Co je to za neuvěřitelnou aroganci? Proč tolerujeme tuto šíření nenávisti? Tenhle lynč?

8. Takhle dnes fungují firemní média. Vybrali si, kdo je vrah. Asi jim to někteří soudci nezkazí. Měli jen poslušně potvrdit, co napsala Tódová.

9. Nezáleží na tom, že zjevně chyběly přímé důkazy. Novináři by měli rozhodovat o spravedlnosti, ne soudech... Pomsta bude sladká. Tódová už začala - zase jen nenávidět, zase jen lynčovat.

10. My, politici, bychom neměli vynášet soud. Musíme respektovat rozhodnutí soudu - emoce a politika nemohou rozhodovat spravedlnost. Je mi líto, co se stalo Jánu Kuciakovi, ale obávám se, že někdo využil jeho vraždy k šíření nenávisti a politického majdanu.

11. Jen připomínám, že tento rozsudek byl vynesen za vlády Igora Matoviče. Představte si, že by to bylo pod naší vládou - zase by to byly útoky.

12. Pamatujte - právě proto, že jsme vládli v době vraždy Jána Kuciaka, nás zneužíval liberální tisk, že jsme vrazi a mafiáni. Ty nejdivočejší spiknutí vznikly, jen proto, aby naši legitimní vládu zbavili moci. Bylo to všechno cílevědomé a zničilo to tolika lidem životy.

13. A teď - za vytoužené vlády Igora Matoviče, která měla přinést nebeskou spravedlnost, přijde jim náhle Marián Kočner nevinný? Tak co - není to zodpovědnost Igora Matoviče? A jeho politický konkurent Daniel Lipšic? A jejich spáry Moniky Tódovej?

14. Řekněte mi - koho bude Matovič vinit tentokrát? A budou se spekulovat o tom, že jeho vláda bude zasahovat do soudního rozhodnutí, aby Kočner nezpíval ke škodě?

15. Moc mě mrzí, že nevíme všechny vinné z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Je mi líto všech fatálních pochybení ze strany právníků a médií. Mrzí mě, že celá kauza byla zpolitizována a možná proto to dnes dopadlo, jak se ukázalo.

Milá média, pomstili jste se - vezměte si ponaučení. Neodhazuj se. Nepolitizujte. Nešiřte nenávist. Karma se dívá. A všechno zlo se vrátí každému.

Ľuboš Blaha 

(autor je poslancem NRSR, publikováno na Facebooku)

 

 

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Súhlasím s obidvoma pánmi Blahom a Volným. Dodávam len svojich niekoľko postrehov :

Vyniesť taký verdikt si vyžaduje odvahu, nezávislosť a čisté právne vedomie. Oceňujem v právnom systéme dôležitosť priamych dôkazov, a pri nedostatku priamych - potrebu väčšiny nepriamych, ktoré sa ale musia približovať s 99% k priamym dôkazom. Senát správne rozhodol pokiaľ prevažoval absolútny nedostatok priamych dôkazov nad stovkami nepriamych indícií.

Tento senát, ktorý rozhodol prísne podľa existujúcich zákonov, môže byť vzorom pre ostatných sudcov, ktorí by mali využiť jedinečnú šancu k náprave svojho pošramoteného mena v spoločnosti.  A to, rozhodovaním len podľa zákonov, nie pod tlakom politikov a médií. Sudca je len človek, ktorý má svoj politický názor, myslí pod vplyvom nejakej ideológie, má alebo nemá mravné zásady, charakter.... Povolanie sudcu od neho vyžaduje zabudnúť na seba, potlačiť svoje " chute a túžby " a rozhodovať podľa zákona. Málokto si vie predstaviť aké je to ťažké, mnohokrát až nemožné.

Podobné sebazaprenie by mali ovládať aj novinári. Aj na nich vidieť, že je to v mnohých prípadoch nemožné.

Nuž, liberálna demokracia otvorila Pandorinu skrinku, z ktorej  sa permanentne vylieva bahno Zla. To zlo je dielom človeka. 

Jiří Volný st.

Rozsudek ukázal, že soud je nazávislý, nepodléhá tlaku médií a měli bychom všichni jásat nad nezávislostí justice. Avšak média, příslušní politici a dokonce "nestranná" komisařka Jourová se svým prohlášením: "Výrok není pravomocný a tím to nekončí", přímo nebo nepřímo kritizují rozhodnutí soudu a dávají najevo svou touhu po krvi. 

Naše ČT a redaktor Kubal nedali ani jednou slovo obhájcům, ale jednostranně upřednostňovali žalující stranu. Taktéž večerní Události s novinářským spolupracovníkem Jána Kuciaka a Grigriem Mesežnikovem byly krajně nevyvážené. Důležité bylo, že padla slova o vybrání peněz, které směřovaly k pravděpodobnému vrahovi Miroslavu Marčekovi, ale bohužel nemohl zaznít názor obhájců. kteří by pravděpodobně tvrdili, že se jednalo o peníze za sledování novináře, ale ne za vraždu.

Rozsudek múže být také chápán jako signál pro zavedené struktury a dlouholeté osobní vazby. Navzdory špatnému počasí zůstáváme pevně na svých pozicích a vzhledem k soudcovské samosprávě bude těžké s námi hnout. Dále může být vzkazem moci zákonodárné a výkonné, že moc soudní je přinejmenším oběma rovna a je za určitých okolností schopna svrhnout vládu nebo destabilizovat společnost. 

V neposlední řadě se může jednat o vzkaz sedmé velmoci, že ve vzájemném soupeření se necítí být moc soudní zdaleka poražena.{#emotions_dlg.sealed}