Lži na lži

Jiri-Paroubek-1403-05
1.2.2021 14:03
V příloze tohoto krátkého článku uvádím emaily šéfredaktorům eXtra.cz a Expres.cz, neboť v minulém týdnu došlo v těchto bulvárních médiích k hrubému a lživému zkreslení výsledků soudních sporů s mou budoucí bývalou manželkou Petrou Paroubkovou. Autor článku v eXtra.cz dokonce ani nepředstíral, že zdrojem jeho naprosto lživých informací je P. Paroubková. Když už Petra neumí vyhrávat soudní spory, protože prostě nepostupuje ani fér, ani s ohledem na fakta a soudy to vidí, snaží se alespoň vytvářet virtuální realitu tak, jak by si výsledek soudních sporů představovala.

Vyzval jsem pochopitelně šéfredaktory obou bulvárů, aby napříště upustili od poskytování lživých informací a polopravd veřejnosti ve svých médiích.

 

Příloha:

Vážený pan

Jan Potměšil

Šéfredaktor eXtra.cz

 

Vážený pane šéfredaktore,

Se zájmem jsem si přečetl článek umístěný dnes na Vašem serveru.

Chápu charakter serveru, je to zkrátka bulvár. Skandalizovat veřejně známé osobnosti je prostě jeho poslání. Ale přeci jen by bylo dobré se tu a tam držet faktů.

Nechci se vyjadřovat k fikci „nedávného skandálního mejdanu papalášů v Teplicích“, o které píše Váš redaktor David Zápal. Píše skutečně se zápalem. Znovu opakuji a to velmi krátce, že jsem se žádného mejdanu, party, merendy, večírku či akce nebo jak to bulvární novináři nazývají, v hotelu v Teplicích v sobotu neúčastnil.

Poblahopřál jsem Petru Bendovi krátce k jeho 50. narozeninám a šel jsem plnit své povinnosti dle dlouhodobé smlouvy o poradenství, kterou s jeho společností mám.

Když už jsme u toho, na žádné "luxusní hostině" s kmotrem Bendou, jak se zápalem píše váš redaktor, jsem se neúčastnil. Obecně ale platí: Proč by se nemohl luxusní hostiny u kohokoliv účastnit také chudý člověk. Ale znovu opakuji, žádná „luxusní hostina“ se nekonala. Kromě toho, P. Benda není žádný kmotr v tom smyslu, jak jej článek charakterizuje. Je dlouhá léta nositelem bezpečnostní prověrky na stupeň tajné.

Co mně ale zejména vadí, je to, že ve vašem článku se objevují lži, jež tendenčně opakuje Petra Paroubková a které váš redaktor přijal za své:

1)   Podle „své exmanželky Petry pořád předváděl, že je chudý důchodce“. Mé vyjádření: Především, Petra Paroubková je, bohužel, stále ještě má manželka. Díky stálým odkladům soudních jednání, obstrukcím z její strany, nejsme stále ještě rozvedeni. Doufám, že se to stane v brzké době.

2)   „Podle Petry Paroubkové ze sebe před soudem dělal takřka nebohého a nemajetného penzistu, který žije pouze z 25 tisícového důchodu“.

Mé stanovisko: Soudu jsem doložil, na základě požadavků Obvodního i Městského soudu v Praze, všechna svá daňová přiznání a přehled příjmů a výdajů rodiny za řadu posledních let. Soud nezjistil, a to i na základě stanoviska zcela objektivního soudního znalce, že by mé finance nebyly lege artis.

Na podzim roku 2018, de facto z podnětu Petry Paroubkové, Policie ČR prověřovala mé finance a nezjistila nic podezřelého.

V poslední době proběhly mezi mnou a mou stále ještě manželkou Petrou tři soudní spory. Pokud si pošlete nějakého právníka k mému advokátovi, může vám rozsudky z těchto soudních sporů ukázat. Ve všech třech soudních sporech jsem vyhrál. Městský soud v Praze dokonce snížil, po prověření mých financí, alimenty ze 14 tisíc Kč na 10 tisíc Kč. Dlužno dodat, že Petra Paroubková se odvolala proti rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 5, který mně stanovil 14 tisíc Kč alimenty. Já jsem se k Městskému soudu neodvolával.

U Městského soudu v Praze se dožadovala alimentů ve výši 50 tisíc Kč. Městský soud rozhodl o konečné výši alimentů 10 tisíc Kč, a to bez možnosti odvolání. Bláboly o nějakém mém dluhu jsou zřejmě lživými fantaziemi Petry Paroubkové.

Nevím, kolik je cena „parádního červeného jaguáru“, kterým jsem v sobotu „přicválal“ do Teplic. Auto jsem si půjčil od syna, jak to občas, zejména o víkendech, činím, protože auto nevlastním.

Žádám Vás, abyste napříště nevytvářeli ve veřejnosti dojem, že jsem vlastníkem auta, které bych si ze svých momentálních příjmů nemohl dovolit.

To, že je expremiér vlastníkem řadového domu, snad není nic tak překvapivého. V tomto domě bydlím již deset let. Váš redaktor opět, možná záměrně, pomotal otázku vlastnictví domu. Dům byl vskutku formálně napsán na Petru Paroubkovou, ale byl vždy součástí SJM. A proto jsem po odchodu Petry Paroubkové ze společné domácnosti požádal soud, aby tuto diskrepanci napravil. To se také stalo.

Z prodeje knihy, o níž se v článku rovněž píše „Plnou parou v politice“ jsem zainventoval rekreační dům v Řecku, který Petra Paroubková bez mého vědomí a tedy i souhlasu, prodala na podzim roku 2017, údajně za 180 tisíc eur. Také tento dům byl součástí SJM, protože byl pořízen za trvání manželství. Jen tak mimochodem, odhadní cena domu podle odborného soudního znalce přes 500 tisíc eur. Tedy dobře přes 13 milionů Kč.

Vážený pane šéfredaktore, pokud jde o mé příjmy a výdaje, byly u soudu projednány během několika let tak detailně, že už to detailněji nejde. Soudy v nich neshledaly žádné nesrovnalosti a v důsledku toho Městský  soud v Praze zcela akceptoval mé návrhy na výši výživného pro dítě.

Nepovažuji se za chudého člověka a nikdy to o sobě neříkám. Je to jen další marketingový trik Petry Paroubkové, který, když selhal během třech a půl let ve sporech u soudů,  se snaží implantovat novinářům.

Budu rád, když uvedete věci na pravou míru. Zejména v těch oblastech, kde Váš redaktor lhal či psal zmatečné polopravdy. Myslím, že jsem je v tomto dopise náležitým způsobem osvětlil.

Chci Vás upozornit, že pokud by ještě někdy v budoucnu došlo k opakování některé z těchto lží, budu nucen celou záležitost předat své advokátní kanceláři, která má momentálně volnou kapacitu. Po dvou letech jsme totiž vyhráli můj spor s TV Barrandov.

Věřím ale, že to nebude nutné a zůstávám s přátelským pozdravem.

Jiří Paroubek

 

 * * * * *

Vážený pan

Petr Konečný

šéfredaktor Expres.cz

 

Vážený pane šéfredaktore,

chci se vyjádřit k vašemu článku ze dne 25. 1. pod názvem: „Jiří Paroubek přijel na párty papalášů v autě za 1,7milionů: Důchodce ČSSD v jaguaru“.

Myslím, že nemá smysl, abych se ohrazoval proti blábolům, které jsou s oblibou zejména v bulvárním tisku rozšiřovány o jakémsi večírku, mejdanu, merendě, party či akci v teplickém hotelu minulou sobotu. Se společností Petra Bendy mám dlouhodobou smlouvu a v sobotu jsem spojil příjemné s užitečným, neboť jsem krátce poblahopřál svému osobnímu příteli k 50. narozeninám a následně se spolu s ředitelem hotelu a účetním společnosti zabýval hospodařením této společnosti.

Jde mně v tuto chvíli o něco jiného:

1)   Pokud je zdrojem informace o údajném autě za 1,7 milionů Kč Petra Paroubková, tak musím říci, že je to lež. Automobil patří mému synovi, který jej pořídil jako ojetý a tedy za úplně jinou cenu a v současné době jej splácí v rámci leasingové smlouvy. Já si od něj automobil tu a tam, zejména o víkendech, půjčuji, protože své auto jsem před dvěma lety prodal.

2)   Mýtus o „chudém důchodci“ živí v médiích jen má budoucí bývala manželka. Pobírám skutečně starobní důchod a to nikoliv 25 tisíc měsíčně, ale důchod vyšší a kromě toho mám živnost na poradenskou činnost

3)   Není pravda, že by budoucí bývalá manželka požadovala zdvojnásobení současného výživného ve výši 10 tisíc korun. Při posledním projednávání výživného u Městského soudu v Praze (MSvP) se dožadovala výživného ve výši 50 tisíc korun. MSvP, ke kterému se odvolala proti rozhodnutí Obvodního soudu v Praze 5 (já jsem se neodvolával), snížil výši alimentů stanovenou Obvodním soudem ze 14 na 10 tisíc korun. Stalo se tak po velmi zevrubném posouzení mých příjmů a výdajů za poslední léta a v jejich návaznosti na daňová přiznání. Soud k tomu samozřejmě použil služeb soudního znalce. Na podzim roku 2018 Petra Paroubková ve svých skandálních vyjádřeních, kdy tvrdila, že si doma přehazuji desítky milionů vidlemi, prověřovala mé příjmy a výdaje také Policie ČR. Žádné nesrovnalosti podle jejího vyjádření v mém hospodaření nenašla.

Vážený pane šéfredaktore, v poslední době jsem vyhrál se svou stále ještě manželkou, tři soudní spory. Soudní spor o výši výživného u Městského soudu v Praze je bez možnosti odvolání. Velmi bych proto uvítal, kdybyste poučil vaše redaktory, že by si měli zajišťovat při psaní článků o komplikovaném vztahu s mou budoucí bývalou manželkou, správné a zejména pravdivé informace anebo dát alespoň možnost vyjádření také mé osobě. Pokud vyšlete nějakého svého právníka k mému advokátovi, pověřím jej, aby Vašemu právnímu zástupci ukázal všechny tři vítězné rozsudky, jak jsem výše uvedl.

S přátelským pozdravem

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.