Mf DNES prokazuje svoji nekompetentnost

obrazek
21.5.2014 10:47
Mladá fronta Dnes se v dnešním článku „Eurosliby, které Evropu nezajímají“ píše, že strana LEV 21 láká voliče na slib zvýšení zaměstnanosti. Autorka článku Michaela Svobodová konstatuje, že si strana přivlastňuje kompetence národní vlády, čímž ovšem jen ukazuje na vlastní nekompetentnost. Stačilo by mrknout na stránky Evropské komise a hned by poznala, že je zcela mimo mísu.

Dověděla by se totiž, že existuje Evropská strategie zaměstnanosti, která si dává za cíl, aby v celé EU vznikalo více pracovních míst s vyšší kvalitou. Její koncepce vychází ze strategie pro hospodářský růst Evropa 2020. Nezaměstnanost, zvláště mladých lidí, je obrovským problémem velké většiny států unie. Proto také Evropská komise v dubnu 2012 přišla s řadou opatření, která by měla podpořit tvorbu nových pracovních míst. Jde o tzv. „balíček týkající se zaměstnanosti“. Na stránkách Evropské komise se dá také přečíst, že evropská strategie zaměstnanosti se rovněž opírá o iniciativu strategie Evropa 2020 Agenda pro nové dovednosti a pracovní místa a její realizaci podporuje Evropská agentura pro sledování zaměstnanosti (EEO) a Program vzájemného učení. (MLP). Komise také provádí roční analýzy Národních programů reforem a analyzuje jejich soulad se strategií Evropa 2000.

Zájem o politiku zaměstnanosti, který projevují orgány Evropské unie a mezi nimi i europarlament a jeho poslanci, je velmi chvályhodný. Pro miliony dnešních nezaměstnaných totiž z unie může - a řekl bych spíše musí - udělat místo k žití. Hodnocení paní redaktorky Svobodové jde proti těmto snahám. Příště ať se raději věnuje oblíbeným tématům bulváru o zakřivenosti banánů. Strana LEV 21 se bude věnovat – budou-li její poslanci v Evropském parlamentu – podstatnějším věcem a mezi nimi otázce zaměstnanosti.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.