Modernizace ČSSD a nepřesnosti Michala Haška

19.3.2014 16:39
ČSSD začala hovořit o modernizaci. Její významní členové si ale ve vyjádřeních k modernizaci za Jiřího Paroubka pletou fakta.

 

Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje a nedávno ještě místopředseda sociální demokracie, se v kratším rozhovoru na stránkách portálu Prvnízprávy.cz vyjadřuje k modernizaci ČSSD. Zjevně ale poněkud nepřesně, jak se ve svém vyjádření píše Jiří Paroubek, který se jako předseda o modernizační trendy u sociálních demokratů pokoušel prakticky jako první.

Bývalý Haškův stranický šéf mu radí, aby si trochu upřesnil fakta, se kterými pracuje. Zejména potom, aby se podíval na všechny dokumenty vlastní strany (ČSSD) z května 2008, které dostali delegáti programové konference ČSSD v Pardubicích a které dokladují, co se za rok realizace projektu modernizace této strany povedlo. K oživení paměti mu může posloužit i článek J. Paroubka na to to téma Jak to opravdu bylo s modernizací ČSSD.

Vynikající a neopakovatelný volební výsledek ČSSD ve volbách krajských a senátních na podzim 2008 byl podle Jiřího Paroubka významně a možná rozhodujícím způsobem ovlivněn „modernizací“, a tedy jistým náskokem, který tehdejší ČSSD měla před ostatními českými stranami.

„Ale uvedu další nepřesná Haškova fakta: v podzimních krajských volbách 2008 ČSSD získala téměř 36 % hlasů a ne 30 %, jak tvrdí Hašek (a získala tehdy 23 senátorů z 27 volebních obvodů). Naopak v roce 2012 při obhajobě získala ČSSD v krajských volbách cca 23 % a ne 27 %, jak Hašek říká. Tedy skóre je zhruba 36 % : 23 % a ne tak Haškových upravených 30 % ku 27 %. To je rozdíl.“ – uvedl Paroubek k odpovědi M. Haška na dotaz Prvních zpráv.

M. Hašek měl spíše sdělit, „proč tři a půl roku, když byl podstatnou dobu ve vedení, žili hoši jen z podstaty a potřebu modernizace si nepřipouštěli,“ dodává Jiří Paroubek.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.