Nad vládou Petra Nečase se stahují mračna

obrazek
1.3.2012 19:04
Aktuálně zveřejněný výzkum CVVM na reprezentativním vzorku dospělých obyvatel ČR přináší vládě Petra Nečase velmi špatné vysvědčení. Současný kabinet je ve všech hodnocených parametrech nejhůře hodnocenou vládou za období trvání průzkumu, to znamená od roku 1998...

Nespokojenost obyvatel je nejvyšší při posuzování personálního složení kabinetu. S tím, jaké osobnosti jsou aktuálně ve vládě, je spokojeno jen 12% obyvatel. Drtivá většina veřejnosti (83%) je s tímto nespokojena a zbývajících 5% se k tomuto nedokáže vyjádřit.

Podobně špatně je hodnocena i dosavadní činnost vlády, se kterou je aktuálně spokojeno jen 16% obyvatel. Bezmála osmi z deseti lidí se rovněž nelíbí, jak vláda komunikuje s veřejností.

Negativní hodnocení převažují také při posuzování vládního programu. Nespokojenost deklaruje 59% obyvatel versus 28% spokojených. Osoba Petra Nečase v čele kabinetu je negativně vnímána až 65% lidí, čímž trumfl i Mirka Topolánka, se kterým bylo v roce 2007 nespokojených 64% Čechů.

Tato aktuální zjištění ukazují na velmi nízký kredit vlády u svých občanů. Rekordně nízká spokojenost s jejím působením a také, v předchozích výzkumech zjištěná, rekordně nízká důvěra vládě, dávají výzvám k odstoupení Nečasova kabinetu punc oprávněnosti.

 

Zdroj: http://www.cvvm.cas.cz/index.php?lang=0&disp=zpravy&r=1

 

peter-kokavec
sociolog, analytik politické strany LEV 21
Klíčová slova: analýza, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.