Nejhorší vláda, nejlepší vláda (podle CVVM)

vláda zasedačka
21.7.2020 12:29
Pro některé lidi může být dost překvapivý souhrn pohledů veřejnosti na dosavadní vlády České republiky poslední celý měsíc jejich působení. Čísla z průzkumů CVVM ukazují zcela jiný obrázek než líčí propaganda zejména bakalovských médií a různých vlivových agentur a tzv. analytiků.

Ukazuje se  „úspěšnost“ pravicových vlád, které jsou na prvních třech místech rozdílu mezi důvěrou a nedůvěrou: druhá vláda Václava Klause končila s rozdílem – 67, vládnutí Petra Nečase  – 62 a druhá vláda Mirka Topolánka – 54.

Hned za nimi ovšem následují vlády druhé garnitury sociální demokracie: vláda Vladimíra Špidly končila s – 44 a následná  vláda  Stanislava Grosse – 42.

Úřednická vláda Jiřího Rusnoka končila s rozdílem důvěry a nedůvěry – 40.

S velmi podobným výsledkem na sedmém a osmém místě skončila vláda Bohuslava Sobotky  - 38 a první  Topolánkova vláda  -  35.

Mezi dvě vlády Andreje Babiše, první s výsledkem – 28 a druhá – 17, se vklínila úřednická vláda Josefa Tošovského s rozdílem – 18.

A nejzajímavější na tomto přehledu? Nejmenší negativní převis na konci svého působení měla vláda Miloše Zemana, a to – 11, zcela nemenší, - 9, potom vláda Jiřího Paroubka.

Pohled na tento přehled, na jehož negativním počátku jsou vlády pravicové a na opačném pólu vlády levicové jistě o něčem vypovídá.  Stejně tak jako vytváření dojmu o působení jednotlivých premiérů. Čísla průzkumů jsou však neúprosná i pro některé levicové předsedy vlády, např. V. Špidlu a B. Sobotku.

Dalších slov zřejmě netřeba.

 

 

Foto: V zasedací místnosti vlády ve Strakově akademii zasedaly dobré i horší vlády.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.