Největší projev politické odvahy, jakou premiér Sobotka kdy ve svém politickém životě prokázal

1.9.2014 13:29
Premiér Sobotka podobným způsobem jako slovenský premiér Fico odmítl další sankce Západu proti Rusku a vyhradil pro Českou republiku možnost případně některé odmítnout.

Považuji Sobotkův postup za správný a za nejodvážnější krok v jeho dosavadní politické kariéře. Je krok velmi rozumný ve vztahu k českým exportérům, jimž kolotoč sankcí, které Západ rozpoutal, zkomplikoval živobytí, a další sankce Západu proti Rusku, na něž by Rusko navíc nejspíše znovu odpovědělo protisankcemi, by jim rozhodně nepomohly.

Reakce české pravice na Sobotkovo vyjádření byly hysterické, a to včetně reakce koaličních lidovců, kteří ústy P. Bělobrádka prohlásili, že: „Nechceme-li válčit, což nechceme, zbývají jen tvrdé sankce“. Lidovci by podle mého měli buď první mlčet, anebo přistoupit k revizi církevních restitucí. Tam by se peníze na kompenzaci ztrát českých exportérů v souvislosti se sankcemi velmi snadno našly. Ale tímto směrem lidovci rozhodně nemíří… Naopak velice oceňuji loajální stanovisko A. Babiše, místopředsedy vlády a ministra financí. Situace na Ukrajině vyžaduje více reálpolitiky, a méně sankcí, které ve svém konečném důsledku poškozují více Západ než Rusko.

Základní otázkou je co sankce vůči Rusku doposud přinesly a zda změnily jeho politiku. Domnívám se, že nepřinesly nic a že běžné diplomatické jednání na nejvyšší úrovni může být mnohem účinnější. Dávám přednost politickým jednáním před nic neřešícími sankcemi, harašením nemoderními zbraněmi a strašení vojáky, kteří nejsou zrovna v nejlepší kondici.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Krajtl

z textu: "...kolotoč sankcí, které Západ rozpoutal..."

...jaký "západ"? to je nějaká kategorie? neurčijí ji náhodou média? Nebyly to USA, Kerry, Hollande, okupovaná a sledovaná Merkelová, Cameron... a všichni ti přiEUsráči co jim všechno odhlasovali, a teď se s údivem ptají co teď? Jde z těchto loutek respekt, či opovržení? To předtím doufali že genocida na Ukrajině (celé Ukrajině! - padlých ukrajinských vojáků na straně Kijeva, mnohdy zavražděných "vlastními" při pokusu vzdát se), jsou tisíce. Systém Oligarchických voleb a mafie, do kterého investovaly USA od roku 93' 5 miliard dolarů (Psaki na TK "investorům", jako kdysi Allbrightová o Kosovu) konečně přináší své "plody". "Investoři" to doinvestovali do amatérismu na úrovni nejvyšších pater a nejtejněších koutů nejmocnější velmoci světa... do naprostého amaterismu. Nebo je to záměr?

Krajtl

Taky mě překvapil, doufám že toho nezapomene využít později na domácí půdě proti některým oligarchům nakloněným - sviním uvnitř ČSSD.

Vladimír Štingl

B. Sobotka zradil svoje předvolební sliby v neodpustitelném rozsahu. Vše na úkor řadových občanů této země. V situaci, kdy si s námi americké a evropské panstvo hraje bago se B. SOBOTKA PROJEVIL JAKO SKUTEČNÝ POLITIK TÉTO ZEMĚ, v zájmu mém, mé rodiny, občanů tohoto státu.

Tu zvlčilou sotňu gaunerů, která řve o podpoře "sankcí", doufám, jednou postihne NEMILOSRDNÁ ODPLATA a nahradí lidem v této zemi vše, co zde napáchali..... Ve svých důsledcích jde o pohrobky fašounů, nácků, ordnerů, protože ten kdo "zvedl" hlas a pařáty na podporu hajlujících Jaceňuků, Turčynovů, atomovky Tymošenko, Porošenka, vraždícího vlastní občany, je stejný "sajrajt" jako právě jmenovaní......

Hajnej, ani ten intelektuální mrazík Fiala, lidumil Bělobrádek a pod. lidem do bytů teplo nedodají, ani nesníží cenu ropy, až...... ŘIČÍ NEJHORŠÍ SVOLOČ této ZEMĚ.

B. SOBOTKO, tentokrát JEDNOZNAČNĚ -  za toto DÍKY. Snad to bude smysluplné. Když nic jiného, tak  se alespoň opět "odkopala" superzběř a nejhorší paraziti našich životů......