Nelegálních cizinců v ČR výrazně ubylo

17.2.2017 15:37
Policie ve čtvrtek informovala o počtu zadržených cizinců, kteří byli v zemi nelegálně. Oproti roku 2015 jich výrazně ubylo.

V roce 2016 zadržela policie v České republice 5261 cizinců, kteří se zde zdržovali nelegálně. V roce 2015 na našem území policie zadržela 8563 cizinců, a meziročně tak jde o úbytek 3294 zadržených lidí, a tedy úbytek o více než třetinu.

Pokud se podíváme na národností rozložení zadržených cizinců s nelegálním pobytem v zemi, nejvíce jich bylo z Ukrajiny. Ukrajinců, kteří byli v ČR nelegálně, zadržela loni policie 1567. Následovalo je 414 Rusů, 338 obyvatel Kuvajtu, 272 Vietnamců, 158 Syřanů, 157 Afghánců, 144 občanů Saúdské Arábie, 142 Číňanů, 138 Moldavanů a 112 Iráčanů atd…

Téměř jednu třetinu zadržených tedy tvořili Ukrajinci dohromady s Rusy. Arabů bylo 752 (Kuvajťané, Syřané, Afghánci, Saúdové, Iráčané), a potenciální muslimové budou ještě Afghánci (tedy 157 zadržených). Navíc je třeba si uvědomit, že ne každý zadržený Arab musí být automaticky muslim (a že každý zadržený kdokoli neznamená automaticky, že je to násilník, je jasné).

I tato čísla ukazují, že nelegální migrace, o které se toho tolik dočteme v médiích, se České republiky příliš nedotýká. A už vůbec se nás nedotýká nelegální migrace lidí z muslimských zemí. Lidí z muslimských zemí zde bylo zadrženo celkově kolem tisícovky, tzn. celkem nicotné číslo. Rozhodně žádné děsivé hordy, které by se valily na Českou republiku, aby ji pomocí meče a Alláha obrátily na islám a připravily nás o naši kulturu. I přesto však mají čeští občané podle průzkumů veřejného mínění velký strach z imigrantů a uprchlíků z muslimských zemí. A tento strach se nezmenšuje ani s tím, jak ubývá nově příchozích lidí z těchto zemí do Evropy i do České republiky, kam jich nikdy mnoho nemířilo. A to proto, že se česká mediální realita v této věci zcela vymkla realitě skutečného světa a života, který onu mediální realitu v této věci už v podstatě nezajímá. Některá média velmi obratně využívají toho, že pomocí strachu s lidmi lze nejlépe manipulovat. Jiná zase toho, že strach přitahuje čtenáře, a kombinace obou těchto postupů žene mnohé české politiky k tomu, aby tento strach v občanech podporovali.

Pokud zde však bylo zadrženo jen pouze něco kolem tisícovky muslimů s nelegálním pobytem, ukazuje to, že s nelegální migrací muslimů do ČR se zkrátka skutečně nemusíme znepokojovat. To, co by nás naopak mělo znepokojovat, je to, proč média a politici věnují tolik prostoru jevu, který je v České republice tak nicotný, a zejména bychom měli být znepokojeni tím, o čem se v médiích díky muslimům psát nemusí a nepíše…


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.