Nenávist k Rusku některým lidem zatemňuje mozek

schwarzenberg spící
21.4.2015 17:27
Známý „znalec“ zahraniční politiky a bojovník proti všemu ruskému K. Schwarzenberg varoval svět, že Putinovi jde o celou Ukrajinu a že ji bude mít. Do hlavy V. Putina sice nevidím, ale nechtěl bych ho takto podceňovat. Myslím, že ruský prezident velmi dobře ví, kolik by jej stálo „převzetí“ Ukrajiny jako celku, neboť je jasné, že ukrajinské finance bude jednoho dne někdo muset konsolidovat. Ukrajinští oligarchové to jistě nebudou a EU jedno Řecko stačí…

Myslím si, že předseda TOP 09 by se k podobným blábolům neměl snižovat. Nenávist k Rusku však bohužel nezatemňuje mozek pouze jemu, ale také například bruselským elitám. Ty proto chystají útok na Gazprom, zřejmě nejdrzejší ruskou firmu, která se stále zabývá tím, jak z Ruska dostat více plynu do Evropy, nebo alespoň její části. Chystaná pokuta ve výši až deseti procent tržeb navrhovaná pro Bruselem je pro Gazprom ve svém důsledku likvidační a jejím účelem je zničit tuto nežádoucí ruskou konkurenci. O svobodě obchodu tyto úvahy příliš nesvědčí.

A do toho všeho začalo na Ukrajině společné cvičení ukrajinských vojáků a amerických výsadkářů. Jak znám ruské generály, zcela nepochybně budou tuto provokaci ještě zveličovat a odpoví na ní provokací ještě větší. Myslím, že země NATO a Rusko by spíše měly společně hledat cestu, jak napětí na východě Evropy zmírňovat než jak ho eskalovat…

Jiří Paroubek

 

Ilustrace z produkce ateo.cz.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Yarmil

Paroubka sice moc nemusí,ale má pravdu,nemusíme si s Ruskem padat do náruče,ale harašit zbraněmi a chtít sankce proti němu je sebevražedný boj.