Odboráři říkají: Otevřete oči

19.2.2011 20:08
Na setkání v Praze dnes více než tisíc předáků odborových svazů probíralo vládní plány reforem. Shodli se, že plány vlády poškodí většinu obyvatel země. Proto odboráři připravili masivní kampaň s názvem Otevřete oči.

Akce má za cíl získat pro záměry a plány odborářů veřejnost. Odboráři sice nezpochybňují potřebu reforem, musí však být takové, aby byly pro lidi a ne proti nim. Odborářům vadí, jakým způsobem vláda reformy připravuje. Domnívají se, že není potřeba zvyšovat sníženou sazbu DPH a vyvádět prostředky do soukromých penzijních institucí.

Na jednání zaznělo, že důchodová reforma vyjde v následujících 30 letech na bilióny korun. Peníze půjdou do soukromých fondů na úkor průběžného financování důchodového systému.

Briefing ČMKOS po jednání celostátního protestního shromáždění naleznete na oficiálních stránkách ČMKOS pod tímto odkazem: http://www.cmkos.cz/medialni-prezentace/videozaznamy/2879-3

V následujících dnech přinese portál Vaše věc další zajímavé informace o celé akci.

stanislav-kliment
Výkonný redaktor dnes již neexistujícího časopisu Trend

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
Vynikající komentář, pane Kopecký. Mně také není jasné, a zřejmě ani odborům a ČSSD, co tzv. potřebností reforem myslí. Chtějí se tím snad zalíbit vládě a přiblížit pravicovému voliči?

Prvořadým úkolem levice musí být vybudovat funkční sociální stát. U odborů to již tak jednoznačné není, protože celá řada odborových uskupením je spíš pravicového zaměření. Levice v čele s ČSSD se úzkostlivě vyhýbá reformě práce. Bez té ale funkční sociální stát nikdy nevybuduje. To již dávno pochopili v severských zemích. Proč se ČSSD nejde poučit ze zkušeností severských zemí, odkud její znovuobnovení čerpalo největší podporu?
Jan Kopecký
Je na čase, aby se odbory probudily. Chtějí-li však opravdu otevřít oči, neměly by akceptovat a přejímat ideologický jazyk lupičů, kteří pokračují ve svém protiústavním puči. "Odboráři sice nezpochybňují potřebu reforem, musí však být takové, aby byly pro lidi a ne proti nim..." - o jakých potřebných "reformách" tu vlastně mluví - je jim to vůbec jasné? Historicky je přece principiální společenskou reformou právě vybudování sociálního státu, tedy moderního ústavního republikánského státu.
tousivo
ČSSD by se měla postavit za lid. Společně s KSČM . KSČM již zdaleka není KSČ z 50-tých let. Na levici jsou dvě strany a ty by měly spolupracovat. Zrušte usnesení Bohumínského sjezdu a začněte spolupracovat. Odbory, ČSSD a KSČM by měly jednotně hájit zájmy pracujícího lidu této země. Pokud bude ČSSD lavírovat středo pravicově – jako Hašek , tak je to konec. Potom se nikdo nedivte , že ve volbách vyhraje zase nějaké podivné uskupení.
1rytir
Svoji představu tzv.důchodové reformy vládní strany prezentovaly již ve čtvrtek. Každému, jen trochu zběhlému občanovi muselo být okamžitě jasné, že ona reforma nic neřeší. tedy mimo zdražování a kapitalizace tzv.důchodových fondů. Co mě ale zaráží nejvíce je fakt, že sociální demokraté zatím nenašli ani trochu času, aby onu reformu fundovaně odmítli. Jejich spravedlivá kritika rovné daně sice zazněla, ale o podstatě navrhované penzijní reformy ani slovo. Nerozumím tomu.
germanicus
První příležitost projevit svůj nesouhlas s vládními "reformami" mají odboráři a všichni další v sobotu 5. března v Praze na Náměstí Republiky ve 14. hod. na demonstraci, kterou svolává iniciativa ProAlt. http://www.proalt.cz/ Je nejvyšší čas opustit salóny, internetové diskuse a pod. a vyjít do ulic. Přečti a dej dále.
jaroslav
Přál bych si aby na konci této akce byli Alibaba a 40 loupežníků již na opoziční straně politické scény, případně vyšetřování a trestání...