Odbory spustily kampaň "Otevřete oči"

1.4.2011 18:32
Deficit veřejných financí se bude díky vládní daňové reformě prohlubovat o 80 miliard korun ročně. Dnes to na tiskové konferenci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) řekl předseda konfederace Jaroslav Zavadil.

Daňová reforma spolu s dalšími reformami, tedy penzijní a zdravotnickou, podle odborů značně zvýší zatížení zaměstnanců, a to na rozdíl od zaměstnavatelů a podnikatelů. Například u člověka s hrubým měsíčním příjmem 10 tisíc korun bude podle Fassmana roční nárůst nákladů způsobených reformami činit až 8064 korun, tedy téměř jeden čistý měsíční příjem. U zaměstnanců s průměrným příjmem (25 tisíc korun) bude roční dopad téměř ve výši poloviny měsíčního čistého platu, tvrdí odbory. Tisková konference proběhla při příležitosti zahájení kampaně Otevřete oči proti vládním reformám důchodů, zdravotnictví a daní. Odboráři chtějí dosáhnout toho, aby vláda návrhy změnila. Jinak jsou připraveny zorganizovat demonstrace a případně i stávku.

Kampaň provází i plakáty Petra Nečase a Miroslava Kalouska s upířími zuby a heslem Vládní upíři vám rádi pustí žilou. Tiskovou zprávu odborářů k akci naleznete ZDE.

Související články:

Rozhovor s šéfem největšího Odborového svazu KOVO Josefem Středulou

stanislav-kliment
Výkonný redaktor dnes již neexistujícího časopisu Trend

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.