ODS i TOP 09 vysílají k boji o post pražského primátora trestně stíhané

mříže
16.6.2014 21:00
Kandidátem na primátora Prahy bude za ODS trestně stíhaný bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda, TOP 09 proti němu nasadí současného primátora Tomáše Hudečka, který je taktéž trestně stíhaný. Oba jsou stíháni v souvislosti s kauzou Opencard.

TOP 09 i ODS tedy ze svých středů skutečně vybraly top osobnosti. To jsou na tom tyto politické strany tak mizerně, že ani ve své tradiční baště, v Praze, nemohou nabídnout alespoň takového člověka, který by nebyl trestně stíhaný? Nebo se TOP 09 a ODS chystají ušetřit městu peníze tím, že nový primátor bude úřadovat z pankrácké věznice?

Vždy jsem byl a stále jsem v politice zastáncem presumpce viny. Obviněný nebo trestně stíhaný by při uplatnění presumpce viny přerušil své členství ve straně a případně se vzdal svých veřejných funkcí. Vrátit zpět by se mohl, až se řádně očistí. Takové opatření má jednak velký preventivní význam a jednak by pomohlo navracet důvěru lidí v politiky a politiku.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Peter Mitošinka

Dobrý večer,

tady se přesně ukazuje, jak politické ,, osobnosti,, káží vodu a pijí víno. Ve chvíli, kdy je někdo obžalován z jiné politické skupiny, všichni hlásají, jak by ten či onen měl rezignovat, pozastavit členství atd. Ale najednou, jak se jedná o kolegu ze stejné strany nebo dokonce o ně samotné, naše orgány činné v trestním řízení jsou zaujaté, trestní řízení je účelové a  jelikož jsou všichni  i právně poučeni, tak se nejedná o trestný čin , ale politickou dohodu. K čemu tedy nezávislé šetření a rozhodnutí soudů? vždyť oni ví vždy všechno nejlépe. Pro mě žádné překvapení!