Ostudný požadavek M. Němcové z ODS

němcová miroslava
18.3.2015 00:03
Prezident Miloš Zeman logicky rozhodl o své účasti na oslavách vítězství nad fašismem 9. května v Moskvě. Rusko, respektive Sovětský svaz neslo největší tíhu boje proti nacistickému Německu a za čtyři roky své účasti ve válce zaznamenalo 27 miliónů obětí svých občanů.

"Nešlo jen o vojáky padlé na frontě, jednalo se také o civilisty, ženy a děti, kteří zahynuli v bojích v důsledku brutality německé armády. Nynější požadavek poslankyně za ODS Němcové, aby si prezident M. Zeman zaplatil cestu do Moskvy na oslavu vítězství ze svého, je sám nechutný a sprostý vůči obětem druhé světové války. A to nejen vůči obětem sovětských lidí, ale vůči všem obětem druhé světové války, včetně například československých vojáků padlých na východní frontě," píše ve stanovisku Jiří Paroubek.

Podle bývalého premiéra by bylo ubohé, pokud by se vláda vůbec takovýmto nestoudným požadavkem jedné nesoudné poslankyně zabývala.

"Pokud měla nynější poslankyně Němcová problémy s komunistickým režimem vč. Sovětského svazu, měla proti nim v té době aktivně vystupovat. Dnes je její „revoluční“ úsilí poněkud opožděné," konstatuje Paroubek.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

lojzo

Nejhorší na tom je že většina z těch kteří dnes horují pro USA za bývalého režimu šlapali v prvních řadách májových průvodů a vyřvávali:Se Sovětským svazem... a v roce 89 zjistili že budou moci beztrestně a bez zodpovědnosti strávit v politice dobu do důchodu aproto okamžitě převlékli kabáty a je z toho ubohá slota.Co tato panna udělala pro republiku že se tam drží již od školky?NIC,jenom hledala skulinky jak a kolik výhod získá pro sebe a svou rodinu!

lojzo

Němcová má zřejmě tu j meno pauzu a již jí haraší ve věži!A takovou slotu která nebýt rusů by zde ani nebyla a ona je tak sprostá jak bezdomovci

Vladimír Štingl

Zděndo Filipe, ty máš rozumu asi jako zdegenerovaný klaun Ferdinand. Takto hodnotíš to, co zaplatili obyčejní vojáci někdejšího SSSR za ZÁCHRANU nejen Evropy před fašouny a německou svoločí? Jsi blb hodný psychiatra a nebo gauner, který abstrahuje realitu dějin. Posaď se na amerického abramse a cestuj přes Evropu v rámci propagace pokračovatelů německých fašounů....

V čem jsou dnes "zločinní" Rusové horší těch amerických "demokratických" vrahů z Jugoslávie, Afganistánu, Iráku, Libye, Sýrie apod.? Nemáš místo mozku maggi kostku?

novotny

Na přehlídku je pozván je i francouzský prezident Holland, ten si to asi taky bude platit ze svého?

Pozvání odmítl provokatér Obama, protože rozmísťuje rakety v Polsku, bylo by to ostudné setkání s Putinem.

domat

Prezident Miloš Zeman je svérázný politik v řadě věcí s ním souhlasím,ale jsou i jeho názory ,ke kterým mám výhrady. V tomto případě však na potrefenou husu  poslankyni Němcovou z ODS  a její drzý požadavek mám naprosto shodný názor s bývalým premiérem Jiřím Paroubkem.Vždy jsem chápal tuto dámu za klon Klause v ženské sukni. A co by bylo vůbec nejhorší pro tento stát a jeho občany, kdyby se tehdy tato poslankyně prodrala do čela ODS a současně by se stala premiérkou - to bychom pak koukali všichni, jaké že perly se to linou z jejích úst.