Pád letu MH17 měl být i pádem kontaktu Evropy s Ruskem

MH17
21.7.2015 16:55
Zřícení letu malasijských linek MH17 bylo využito k zesílení sankcí proti Rusku a stalo se jedním ze základních prvků, určených pro přerušení kontaktu Evropy s Ruskem, prohlásil někdejší člen Reaganovy vlády ve funkci náměstka financí P. C. Roberts v rozhovoru s redaktorem televize RT. Rozhovor dále pokračoval:

Redaktor RT: Uplynul už rok od sestřelení letu MH17 nad východní Ukrajinou, která byla tehdy válečnou zónou, a přesto nad ní ukrajinské úřady neuzavřely letecký provoz. Nechaly nad tímto ohrožujícím územím dál přelétávat osobní letadla a člověka napadá otázka po příčině takovéto nečinnosti.

 

P. C. Roberts: Myslím si, že prostě zamýšlely sestřelit letadlo. Nejnovější svědectví je, že bylo sestřeleno ze vzduchu, a to raketou vypálenou z paluby ukrajinské stíhačky. Tohle je i nepřesvědčivější svědectví, které máme v současnosti k dispozici. A co je na věci naopak nejpodezřelejší je skutečnost, že v momentu, kdy se zpráva o sestřelení letadla dostala do etéru, spustila kompletně všechna západní média povyk, obviňující z akce Rusko. Ještě předtím, než se objevila jakékoli první svědectví či vysvětlení, měli jsme zde všechna západní média na nohách, včetně dříve respektované BBC, obviňující jediného domnělého viníka – Rusko. Což naznačuje, že akce byla naplánována předem. A jestliže se podíváte na událostí následující po sestřelení letadla, vidíte, že Ukrajina do dnešního dne neuvolnila žádné se svých kontaktů s letadlem letu MH17 předtím, než bylo sestřeleno, a stejně tak vidíte, že Washington neuvolnil záznam svého špionážního satelitu, který se v době sestřelu letadla nacházel přesně nad oblastí incidentu. Takže jediná informace, kterou máme, je od Rusů, a ti říkají, že kdyby byl letoun let MH17 sestřelen z pozemního stanoviště systémem BUK, zachytil by incident jejich radar v Rostově. Což se nestalo.

 

Takže já mám za to, že důvod skutečnosti, že se stále nemůžeme dostat na celé záležitosti na kobylku, spočívá v tom, že byla Washingtonem od samého svého začátku zinscenována a pak využita v zájmu přerušení kontaktu Evropy s Ruskem. Je to jedna z částí snahy Washingtonu oddělit Rusko od Evropy, a to jak politicky, tak hospodářsky. Podle mého mínění všechna svědectví, která jsme do dnešního dne shromáždili, žádný jiný závěr neumožňují.

 

RT: Nicméně USA ukazují prstem stále jen na ukrajinské protivládní síly. Proč se tak děje?

 

PCR: Současné USA stojí na Wolfowitzově doktríně. Ta říká, že s kolapsem Sovětského svazu padla pro USA omezení jednat kdekoli na světě s ohledem pouze na své vlastní zájmy a bez ohledu na zájmy kohokoli jiného. Jenže Putin přivedl Rusko zpět na světovou scénu jako významného protivníka takovéhoto jednostranného pojetí, takže nyní může být Rusko pro USA překážkou. Např. pro Obamou naplánovanou invazi do Sýrie, či Washingtonem naprogramovaný útok na Irán s odkazem na jeho nukleární zbraň, která ovšem neexistuje. A byla to právě ruská schopnost těmto dvěma americkým výbojům zabránit, jež přivedla Washington k výkřikům: „Hej, hleďte, s Rusy je třeba udělat pořádek! A k tomu ještě navíc: „Proboha, podívejte se na to, jak je dnes Evropa závislá na ruské energii a ruském plynu. Jsme na nejlepší cestě ztratit vazalské státy Evropy, a jestliže o ně skutečně přijdeme, přijdeme i o NATO, čímž ztratíme schopnost zaútočit na Rusko. Nemůžeme nechat růst Rusko jako mocnost, takže co můžeme udělat? Ano – přetáhnout Ukrajinu na naši stranu. A jestliže to provedeme, dokážeme Rusku nadělat velké vrásky. Jak co se týká jeho bezpečnosti, tak jeho styků s Evropou, nemluvě už o problémech dalších“

Takže tohle všechno stojí za zastavením letu MH17. Neboť pro Washington ztráta 298 životů, které zhasly při sestřelení letu MH17 je nicotnost, protože on dobře ví, že víc lidí – během doby, po kterou my dva zde rozmlouváme – ztratí své životy v Jemenu, Iráku, Pákistánu či kdekoli jinde. Po dobu 14 let zabíjejí USA lidi na celém Středním východě a v Africe, tak proč by se měly vzrušovat pro pár stovek lidí usmrcených na jakémsi letadle?

Takže celá tahle věc má prostě jen démonizovat Rusko a přimět tím Evropu, aby se ztotožnila s vůlí Washingtonu, jež zní: Musíme zastavit vzestup Ruska, nemůžeme mít žádnou nezávislou mocnost, jedinou mocností jsme my: My jsme hegemonem světa a nesmíme povolit žádné jiné zemi, aby nás v čemkoli omezovala. To je to, o čem to vše je.

 

RT: Před pár dny přinesla CNN únik z připravované zprávy, která vinu na zastavení letu MH17 klade na ukrajinské separatisty. Holandští vyšetřovatelé k tomu nicméně řekli, že nejsou ještě tak daleko, aby jakýkoli závěr vyřkli. Jak moc takováto obvinění ovlivňují veřejné mínění?

 

PCR: Velmi, protože v USA už žádná západní média neexistují. V posledních letech Clintonovy vlády to, co bylo dříve nezávislými médií, se zkoncentrovalo do šesti megaspolečností. Americká média se tak nyní skládají ze šesti společností, jejichž vysílací licence jsou závislé na Washingtonu, a jejich příjmy jsou zas závislé na inzerci, především pak té inzerci, které médiím zadává vojensko-bezpečnostní komplex. Takže média v USA už nejsou, máme jen ministerstvo propagandy. A v Evropě dřívější redaktor významného Frankfurter Allgemeine Zeitung nedávno prozradil, že v Evropě není žádného významnějšího žurnalisty, který by nebyl na výplatní pásce CIA. Jeho kniha o tomto propojení v Německu vyšla a nese název Koupení žurnalisté. Ti pochopitelně drží linku, kterou jim CIA určí.

To je tedy to, čemu dnes Rusko čelí. Masívní propagační mašině, na faktech absolutně nezávislé.

A proč USA dosud neuvolnily fotografie ze svého satelitu? Ten byl, jak jsem už řekl, přímo nad letadlem, když k incidentu došlo. Přesto však k jejich uvolnění nedošlo. A proč Kyjev neuvolnil svou komunikaci s letadlem? Prostě neuvolnil. Obojí totiž nepodporuje argument o vině Ruska či ukrajinských separatistů. Tohle je skutečná situace. Rusové, ruská média i ruská vláda musí rozumět tomu, že v téhle záležitosti nejde o žádná fakta, že jde o démonizaci Ruska. A o to, že teprve nedávno se Rusko vrátilo na scénu coby významná mocnost a může tak stát v cestě Washingtonu, stejně jako mu dříve stál v cestě Sovětský svaz. Sovětský svaz mohl říct USA NE. A to je to, co Rusko dnes učinilo v otázce Sýrie a Iráku. Řeklo Washingtonu NE a Washington nechce toto NE za žádnou cenu už napříště slyšet.

To je, oč tu běží. Běží o to, že Rusko, Čína a Irán stojí Washingtonu v cestě a Washington se nechal svázat představou sama sebe coby světového hegemona. To je jádro věci a o nic jiného nejde.

 

Z originálu přeložil Lubomír Man

 

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Mane, nekomentovatelné, informace, překlad - naprosto impozantní. Já se pouze nedokáži vyrovnat s tím, že tyto názory, pohledy a analyzování tak závažných činů ohrožujících mír a životy lidí na celé planetě se musíme dozvídat, dobírat jen prostřednictvím doslova (s prominutím) "pokoutních" zpráv a navíc je fascinující, že tyto názory a informace jsou z neuvěřitelného zdroje - občana státu "SSA", který navíc byl jedním z čelních členů vlády dryáčnického Reagana. Neuvěřitelné, vymykající se doslova logickému myšlení a v rozporu se vším, co má často člověk jako myšlenkové klišé....často spíše dogma.

Vaše sdělení, info je skutečně z "jiného světa". PROČ SE TO NELZE NORMÁLNĚ LIDSKY A BĚŽNĚ dozvědět ze zpráv, diskuzí a různých rádoby investigativních pořadů VEŘEJNOPRÁVNÍ ČT? Tu musí ovládat taková parta gaunerů a zrůd, že to nelze normálním způsobem pojmenovat.........

A to je Ukrajina a související už "jen pouhým odvarem". Teď nám SSA "naordinovaly" imigranty, IS a podobné tvrdě zinscenované a placené miliardami dolarů nejen SS americkým, ale i britským, německým kapitálem. A pro Řecko není "slitování". Zvěrstvo a krvelačná POMSTA VŠEM, kdo by se odvážili VZEPŘÍT pohrobkům největších vrahů v dějinách lidstva, fašounů, nácků - koordinovaných svými SSA LOUTKOVODIČI. Nakonec tak jako pro nás, protože "my jsme klausoidně zprivatizovali" pro ty nadlidi a "veliké národy", vyjma obsahu kyslíku ve vzduchu, snad již vše.... (Budvar nám ukradnou nakonec s přičiněním Sobotků, Babišů, Bělobrádků a bývalých zlodějů nakonec stejně....jako Řekům Pireo a Akropoli.). Nakonec i další národy.....

Jsem rád, že jsem dnes obětoval chvíli času a svého zdraví a otevřel VaVě. DÍKY. Doslova famózní pohled na problematiku a elementárně jednoduché "rozhřešení".

Příjemný večer v dnešních "suchých" dnech. SRDEČNĚ VÁS ZDRAVÍM. V. Štingl