Paroubek a Pospíšil na TV Reflex

paroubek pospisil
26.6.2018 18:15
V pořadu redaktora Karla Dlabače Proti Sobě na portálu „Reflex.cz“ se setkali bývalý předseda sociální demokracie Jiří Paroubek a nynější lídr strany TOP 09 Jiří Pospíšil.

Kromě jiného se oba vyjadřují k sestavování vlády Andrejem Babišem. Jiří Paroubek k tomu říká: „Být na místě Andreje Babiše, ustoupím do pozadí a nechám dělat premiéra někoho jiného z hnutí ANO.“a připomenul v té souvislosti polského předsedy strany Právo a spravedlnost Jaroslava Kaczynského. Předseda ANO ale také možnosti nevyužil, protože „chce být u toho“, tedy být u praktické politiky. Také podle Jiřího Pospíšila již vláda mohla fungovat, kdyby se A. Babiš vzdal, jako osoba trestně stíhaná, premiérských ambicí. „Budeme v Evropě černou ovcí. Mít trestně stíhaného premiéra je mimořádné,“ řekl předseda TOP 09.

Oba politici také odpovídali na dotaz ohledně role prezidenta Miloše Zemana. Paroubek k tomu řekl, že Miloš Zeman si situaci užívá, protože – byť samozřejmě už není v takové síle jako před lety – je o „hlavu výš než ostatní“. V současnosti jsou s A. Babišem političtí spojenci. Faktem ale je, že po sestavení vlády, aj. Paroubek říká, že ať vlády se soc.dem. s podporou komunistů nebo pouze vlády ANO s podporou jiných stran, se pozice obou politiků spíše vyrovná. Jiří Pospíšil naopak tvrdí, že Babiš je rukojmím prezidenta.

Část rozhovoru byla také věnována osobnímu politickému angažmá Paroubka a Pospíšila. Posledně jmenovanému moderátor připomenul, že bývalý předseda strany Miroslav Kalousek „odráží“ dotazy na špatné volební preference TOP 09 výroky, že je to na Jiřím Pospíšilovi. Ten ovšem reagoval, že při přejímání strany nesliboval zázračnou léčbu, ale nyní je třeba počkat na podzimní volby, které ukáží skutečnost. Je přesvědčený, že například v Praze může strana být úspěšná.

Jiří Paroubek zase odpovídal na otázky týkající se situace v ČSSD, která si – jak řekl redaktor - nepřeje jeho návrat do strany. V souvislosti s kandidaturou to Senátu prohlásil, že si váží nabídky a kandidaturu z Ostravy, která byla vždy pilířem strany. Na dotaz redaktora Dlabače, zda ho zklamalo rozhodnutí vedení ČSSD, které tuto kandidaturu nepodpořilo, Jiří Paroubek odpověděl: „Nepřekvapilo“.

Na celý publicistický pořad se můžete podívat na adrese:

http://www.reflex.cz/clanek/video/88184/chybeji-recnici-jako-david-rath-rika-paroubek-a-smeje-se-jiri-pospisil-vtipum-o-top-0-9.html


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.