Paroubkova vláda se známkou chvalitebná

vlada jiriho paroubka
6.9.2017 14:57
INFO.CZ spustilo speciál Alter Eko, který se zaměřuje na ekonomiku a celé září bude zkoumat, která vláda Česko nejvíce poškodila a která mu naopak nejvíce prospěla.

Ve včerejším prvním textu se dočteme, že expertní tým Alter Eko, mezi jehož členy patří např. bývalý rektor Vysoké školy ekonomické v Praze Richard Hindls, hlavní ekonomka České bankovní asociace a v minulosti členka bankovní rady ČNB Eva Zamrazilová či někdejší viceguvernér České národní banky a pozdější generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka, dospěl k názoru, že nejvíce Česko poškodila vláda Miloše Zemana z roku 1998 až 2002.

Nejlépe naopak dopadla vláda Vladimíra Špidly, který je historicky Zemanovým úhlavním nepřítelem. V neposlední řadě, jak uvádí Info.cz, pak jistě stojí za zmínku i to, že relativně krátce působící vláda Jiřího Paroubka dokázala zanechat zřetelný pozitivní otisk na všech zkoumaných subindexech. Vysloužila si za to známku chvalitebná.

Podrobnější informace o tom, jak expertní tým Alter Eko k výsledku došel a hodnocení vlád vysvětluje na videu na stránkách www.info.cz analytik Martin Kupka.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.