P.C. Roberts: Charlie Hebdo

charlie hebdo
15.1.2015 02:51
Ta záležitost má v sobě mnoho z charakteristiky činu provedeného pod cizí vlajkou. Útok na redakci karikaturistů byl disciplinovaným profesionálním aktem, typickým pro činnost zvláštních bezpečnostních jednotek, zatímco podezřelí, kteří byli v Paříži po aktu obklíčeni a zastřeleni, se jeví jako fušeři a ukázkoví neprofesionálové. Jako kdybychom zde měli dva odlišné týmy.

Muslimští teroristé jsou obvykle připraveni po svém útoku zemřít, avšak oni dva profesionálové útočicí na Charlie Hebdo, byli rozhodnuti po činu uniknout – a také se jim to po jistou dobu i dařilo. K jejich totožnosti se pak už skoro „jako obvykle“ dospělo tak, že oba pro potřebu úřadů zanechali v ukradeném autě svoje občanské průkazy. Takováto chyba je nejen v křiklavém rozporu s profesionálním provedením předchozího útoku na Charlie Hebdo, ale až nepříjemně připomíná cestovní pas, který byl „zázrakem“ objeven v ruinách newyorských dvojčat (WTC), a posloužil k obstarání identity 11 únosců letadel z roku 2001.

Jako nezvratný závěr platí, že občanské průkazy v ukradeném autě atentátníků jsou průkazy bratrů Koachiů, typických obětních beránků, policií později zastřelených, od nichž se už nic nedovíme, a nikoliv občanskými průkazy profesionálů, kteří Charlie Hebdo skutečně přepadli. Faktem, který tento závěr potvrzuje, je zpráva, že třetí muž z útoku na redakci karikaturistů podezřelý, jistý Hamyd Maurod, údajný to řidič ukradeného auta, když zjistil, že je v médiích citován jako osoba do útoku zapletená, neodkladně hledal spásu v náručí pařížské policie, vědom si toho, že z rukou bezpečnostních speciálních složek by mu hrozila nekompromisní a rychlá smrt.

Další hádankou oficiálně vyprávěného příběhu, která zůstává presstitutkami štítivě nepovšimnuta, je údajná sebevražda člena právnického oddělení francouzské policie, fungujícího při vyšetřování incidentu jako osoba nejvýznačnější. Z neznámých důvodů Helric Fredou, úředník, přítomný ve většině důležitých pátrání z poslední doby, se 7. či 8. ledna (obě tato data se citují v opožděné policejní zprávě pro média), rozhodl, že se ve své kanceláři a uprostřed noci zastřelí – a to přímo při sepisování zprávy o průběhu svého vyšetřování uvedeného incidentu. Jak dokazuje zjišťování na googlu, mainstreamová média o této věci nepodala jedinou informaci. Tu přinesla jen média alternativní a několik deníků britských – avšak jak bez jakéhokoli podzření, tak i bez zmínky o tom, jestli Fredouova zpráva zmizela z očí světa spolu s ním, či nikoliv.

Oficiální příběh zní tudíž tak, že Fredou trpěl depresemi a stavy vyhoření, k čemuž nebylo ovšem připojeno žádné důvěryhodné svědectví. Deprese a stavy vyhoření tak i nadále zůstávají standardním vysvětlením záhadných úmrtí, nesoucích zneklidňující náznaky všeho druhu.

A jak k případu zareagovala americká média? Jako vždy a jako vždy coby ministerstvo propagandy Washingtonu. Namísto, aby do případu vložila svůj pohled a vlastním úsílím šetřila, co se vlastně v Paříži událo, slaboduše jen opakují vládní nevěrohodný příběh. Je to tak jednoduché...

Ten příběh nás však – všechny ostatní – nutí přemýšlet. Kdyby muslimové stáli za útokem na Charlie Hebdo, jakého muslimského cíle tím chtěli dosáhnout? A jakého dosáhli? Žádného! Naopak! Útok muslimům připisovaný skončil s francouzskými sympatiemi pro věc muslimů, s její podporou Palestiny a skončil i s evropskou opozicí proti dalším protimuslimským válkám.

Není tomu tak dávno, co Francie ve Spojených národech hlasovala společně s Palestinci proti USA a Izraeli, kteroužto svobodomyslnou pozici pak francouzský prezident potvrdil svým prohlášením, že ekonomické sankce proti Rusku by měly mít své časové ohraničení.

Ano, Francie ukázala až příliš mnoho zahraničně politické nezávislosti. A útok na Charlie Hebdo se teď jeví jako zcela dostatečný na to, aby Francii zastrašil a postrčil ji zpět pod washingtonský palec.

Vybral a přeložil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Mane, dobrý večer. Prosím, role bych nerad měnil. Už jsem absolutně vypadl z procesu, který zahrnoval to podstatné - tok aktuálních informací. A schopných, inteligentních a chytrých, korektně myslících a uvažujících je naštěstí dostatek. Pouze často nemají Vaši razanci a odvahu.

Ale přesto Vám rád slíbím, že Vám tu šanci na "zhodnocení" mého subjektivního a často velice tendenčního názoru a "komentátorství-hodnotitelství" poskytnu. Bohužel jsem těžce zatížený analytikou a synergií.... Nedokáži osekat jakékoliv téma na to podstatné a "větvím" to do vazeb, kdy je to pro čtenáře a prostor na tomto webu neakceptovatelné. A proto si nesmírně vážím všech, kteří tzv. na "jedné stránce" dokáží vyjádřit to podstatné a určující.

To co jste přinesl na VaVě je nedocenitelné - tzv. "pohled z druhé strany" a navíc v naprostém protikladu s mainstreamem (to je také "provařené" slovo jako liberál, restrukturalizace, boj za svobodu, demokracii, proti terorizmu atd. .... na zvracení, a to je nejjemnější "reakce".....).

Díky za reakci, která je zde vzácností a doufám, že zdejší komorní web neopustíte. Příjemný víkend a věřím, že Vám tu "šanci" na hodnocení poskytnu. Je to role výrazně jednodušší a nesrovnatelně méně náročná než moje emotivní a agresivní "hodnotitelské" reakce.

Dostatek pohody a hlavně čtenářů, kteří jsou k tomu, co sdělujete, VNÍMAVÍ a NEMLČÍ....! Zdravím Vás.

lubomirman

Pane Štingle, moc Vám děkuji, to víte, že mě takové hlasy, jako je ten Váš, vysoce odborný a zasvěcený, nesmírně povzbuzují. I když, pravdu  řkouc, občas i nutí zapřemýšlet, jestli by se naše role neměly sem tam i vyměnit, Vy napíšete a já Vám to zhodnotím, v tomto našem případě by to nejspíš nebylo daleko od věci. Ještě jednou dík a srdečný pozdrav.

Vladimír Štingl

Pane Mane, dobrý večer. Váš zdroj a inspirace je nedocenitelná. Když se odehrála vražedná tragédie v Pařiži tak jsem matně vzpomenul na film Sydney Pollacka s Robertem Redfordem - "Tři dny kondora"..... I když poněkud v jiné poloze, tak též vyvraždění "novinářů" - sice z vlastní agentury, ale obdoba.....

To, čeho jsou schopny různé "agentury" a jejich vražedná komanda je prostě realita vládců tohoto světa. Bylo to, je to a bohužel, asi to i dále bude...... A není to o žádných "filmech", fikcích nebo smyšlenkách. Nakonec to ta většina normálních a slušných Američanů dokáže prezentovat na reálných skutečnostech, až po mučení věznů americkými gestapáky........ A vnímám to již od atentátu a vraždy J. F. Kennedyho. Jako akce "fanatických islamistů" to je tak vše přitažené za vlasy, že nelze než nevěřit a hluboce pochybovat. Stále se ptám: "ČEMU A  KOMU TO SLOUŽÍ??" . "Primitivním" islamistům? Nechápu.

Ale doslova zfanatizovat Francouze a "civilizované" Evropany.....??? Stále to vypadá jako další "bago" americké soldatesky zaměřené proti Evropanům, pokračování rozvratu severu Afriky, středního východu, Ukrajiny atd. A zastrašování, když ne trvalé ekonomické, tak vojenské???? To těm šmejdům v čele amerického kapitálu jde 60 let dokonale. Vyžraní jsou díky II. světové válce, prošustrovali 2x majetek celých SSA a nyní se chtějí zahojit na tom plebsu z "podpalubí"..... Doufám, že se jich konečně alespoň "frantíci" bát přestanou....

Poskytujete, svými výběry a překlady velice široké pole pro přemýšlení, selekci faktů, mé oblíbené a vyzkoušené "synergické efekty". Připomenutí 11. září je více než aktuální. Evropu je třeba zničit - TTIP, atentáty a "šupky hupky evropští šmejdi" k veslům a makat, ať se my, ve Washingthonu vyhrabeme z bilionových dluhů.....

A jestli za to zaplatí životy desítky, statisíce nebo miliony Lidí - to je "nám" absolutně fuk.

Pane Mane, díky. Zdravím Vás.