P.C. Roberts: Jste připraveni zemřít?

roberts 19
14.10.2019 09:25
Neokonzervativci řídící americkou zahraniční politiku soustřeďují současné své úsilí na likvidaci zbytku dosavadních smluv a dohod zaměřených na omezení zbrojení. A zdá se, že právě teď usilují o zrušení americko-ruské smlouvy o otevřeném nebi: https://www.vox.com/2019/10/9/20906509/open-skies-treaty-trump-russia-cheat

Tato smlouva umožňovala oběma velmocem přelétávat navzájem svá území – a to s cílem ubezpečit se, že země jedna neshromažďuje své vojenské síly k útoku na zemi druhou. Jestliže se Washington nyní z této smlouvy stáhne, což se dá předpokládat, napětí a vzájemná nedůvěra mezi dvěma nukleárními mocnostmi se zvýší. Což je zpráva pro obyvatele globu jistě nedobrá, ale zato skvělá pro vojensko-bezpečnostní komplex USA, toužící, aby toto napětí a „strach z Ruska“ eskalovaly co možno nejvíc a tím co nejvíc eskaloval i jeho rozpočet.

Dnes v oblasti Černého moře zvyšuje Washington toto napětí horečným vyzbrojováním Ukrajiny, Gruzie a Rumunska, lemující Černé moře společně s Ruskem, Tureckem a Bulharskem. Ale nezvyšuje napětí jen tímto vyzbrojováním ruských sousedů. Současně s ním provádějí USA a jejich loutky z NATO v Černém moři, z něhož ruské lodě proplouvají do moře Středozemního, rozsáhlé vojenské operace a ani se moc netají tím, jaké potěšení by měli z toho, kdyby se jim podařilo vstup ruských lodí z moře Černého do moře Středozemního zatarasit. Tím by totiž, kromě jiného, vyřadili z činnosti ruskou námořní základnu v Sýrii, a Sýrie by poté - tím snadněji - upadla do područí jak USA, tak Izraele.

Současné hromadění vojenských sil v oblasti tak nepatrné přináší ovšem celou řadu rizik. Darebáci z CIA mohou bez velkých problémů popíchnout některého z ukrajinských nacistů, či gruzínských bláznů, či z podplacených rumunských vazalů k vyrobení incidentu, který se poté připíše Rusku – a to zase pochopitelně v zájmu zvýšeného západního strachu z Rusů, který pak nakrmí rozpočet onoho nám už známého komplexu.

Protože není žádných pochyb o tom, že posilování amerických vojenských sil a sil jejich spojenců v sousedství Ruska poskytuje CIA nespočet příležitostí k vyrobení incidentů, jichž bude lze použít pro protiruskou propagandu, a jelikož tyto incidenty mohou přinést i důsledky nezamýšlené, vymykající se kontrole, pak vše, čeho lze použít k zastavení posilování západních sil v oblasti Černého moře, to je v Rumunsku, na Ukrajině a v Gruzii, je aktem Míru.

Zdá se mi, že jestliže USA mohou prohlásit Jihočínské moře, vzdálené tisíce mil od amerického pobřeží za „americký národní zájem“, může Rusko vyhlásit Černé moře, jež představuje velkou část jeho jižní hranice, za “ruský národní zájem“.

Takže Rusko by mohlo slušnou formou informovat další zúčastněné strany, že žádná vojenská plavidla, zvláště pak vojenská plavidla USA a NATO, nemají bez ruského svolení do Černého moře přístup.

V USA budou tento návrh, který já považuji za promírový a snažící se vyhnout konfliktu, jež může přejít v konflikt atomový, proklínat jako návrh protiamerický, a mě osobně pak označí za „protiamerického milovníka Rusů“.

Ve skutečnosti však nejsem ani protiamerický ani proruský. Jsem pouze zastáncem zdravého rozumu a Míru.

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

S textom úplne súhlasím. Až na jedno : nielen neokoni, ale aj americkí demokrati  usilujú o trvalý strach z Ruska. V tomto jedinom panuje medzi nimi absolútna zhoda. Obidve strany podporujú a podporovali všetky vojny, aj tie budúce.

  Každý priemerne rozmýšľajúci človek musí vidieť  priehladnú taktiku amíkov v Čiernom mori. Človek nemusí byť vojenský stratég aby vymyslel , či pochopil plány NATO  :

1/ V Grécku, neďaleko Alexandropoli, stavajú amíci vojenskú základňu so súhlasom Grécka. Z tejto základne budú mať Dardanely na dohľad a možnosť zabrániť vyplávaniu ruských lodí. A naviac, odtiaľto budú držať v šachu aj Turecko.

2/ Na Ukrajine, pár kilometrov od Krymu sa stavia prístav a základňa pre USA+NATO.

3/ Každý, kto vie napočítať do troch, musí vedieť prečo sa NATO + EÚ snaží dostať do svojho košiara Gruzínsko, Ukrajinu a Moldavsko. Kruh okolo Čierneho mora sa takto definitívne uzavrie.

Vojaci sú platení za to, aby viedli vojny. Neviem za čo sú platení obyvatelia štátov, ktorí dobrovoľne, ba s nadšením vrhajú svoje hlavy pod " gilotínu ". Skôr, či neskôr sa bude musieť Rusko brániť - vojensky, lebo diplomacia, zdravý rozum a pud sebazáchovy na Západe vrátane nových členov Západu, už dávno zlyhal. Dôkazom toho sú parlamentné, komunálne a i. voľby a žiaden protest proti vojne, či za mier. O vojnovej rétorike médií ani nehovoriac.