P.C. Roberts: Nejsem jediný, kdo tohle vidí

craig roberts 0717
4.2.2021 09:45
Je to nevyhnutelné. Presstitutky prohlásily bílé konzervativní příznivce Trumpa za „systematické rasisty“, „MAGAteroristy“, „nepřátele demokracie“ a „bílé rasistické utlačovatele“. A jak tvorba vlády ukazuje, je režim sestavován z lidí, kteří se nepřátelsky staví k bílým nevěřícím. A návrh zákona proti „domácímu terorizmu“ ruší první dodatek Ústavy tím, že řízenými vysvětleními kriminalizuje disent.

Nejsem jediný, kdo tohle vidí. Téhož názoru je poslední poctivá z Demokratů Tulsi Gabbardová, která prohlašuje, že zmíněný domácí protiteroristický návrh zákona „míří na celou polovinu národa“.  „Toto je věc, s níž by Demokraté, Republikáni, Nezávislí a Liberálové měli zacházet  zvlášť obezřele. Nemáme totiž zbla tušení, kam tohle tažení povede a kde skončí. Jaké charakteristické znaky určují např. toho, kdo je potencionálním teroristou a o čem to vůbec hovoříme? Kdo je např. náboženský extrémista. Je to věřící, který miluje život?“

https://www.nationalreview.com/news/tulsi-gabbard-domestic-terrorism-bill-is-a-targeting-of-almost-half-of-the-country/ 

Ústavní soudce John W. Whitehead to vidí takto: „Otevřete oči. Vypadá to tak, že se staneme nepřáteli státu všichni“. https://www.rutherford.org/publications_resources/john_whiteheads_commentary/enemies_of_the_deep_state_the_governments_war_on_domestic_terrorism_is_a_trap 

A žurnalista Glen Greenwald k problému píše: „Poslední dva týdny přinesly celou záplavu rétoriky, vedené ve jménu boje proti terorizmu, která je přesnou kopií toho, co zde už bylo: totiž nejostudnějších výstřelků první války proti teroru před dvaceti roky. Tato nová válka proti teroru, kterou tentokrát vedeme doma a jejímiž hlavními prvky jsou boj proti „extrémistům“ a boj proti „domácím teroristům“, přináší celou horu historicky už známých hrozeb, kdy vlády s využitím médií šíři strach a vyzbrojují se pravomocí kontrolovat a řídit informace, debaty, názory a protesty.

 https://greenwald.substack.com/p/the-new-domestic-war-on-terror-is 

I mezi lidmi, kteří věří, či předstírají, že věří tomu, že „bílí nacionalisté“ a Trumpovi příznivci napadli Kapitol, se našla hrstka kongresmanů, kteří mají za to, že se ubíráme cestou k totalitní existenci. Ve svém dopise vedení Kongresu píší:

„Zatímco mnozí pod dojmem události u Kapitolu možná nalézají ospravedlnění pro zavedení zvýšených vládních bezpečnostních opatření, cítíme my povinnost zdůraznit, že jsme zde byli už i před těmito událostmi a že jsme viděli, kam tato cesta vede. Celou naši historii lemují příklady iniciativ, podávaných jako nutné k přemožení extrémizmu, které se ovšem vždy proměnily v nástroje masového znásilnění lidských a občanských svobod Američanů...Jít touto cestou i dnes by posloužilo jedině podkopání naší demokracie a nikoli její obraně“.

https://tlaib.house.gov/sites/tlaib.house.gov/files/NationalSecurityOpp.pdf 

Vybral a přeložil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.