P.C. Roberts: USA jsou jedinou zbývající koloniální mocností

latin america
31.7.2018 11:36
Spojené státy existenci nezávislých vlád v Latinské Americe nikdy nepovolily. Pokaždé, co lidé zvolili vládu, která reprezentovala je a nikoli ekonomické zájmy USA, Washington takovou vládu svrhl. Popovídal nám o tom nejen námořní generál Smedley Buttler, ale i mnoho informovaných lidí dalších. Takže v tomto ohledu žádné pochybnosti nejsou.

V současnosti napíná Washington síly ke svržení vlád ve Venezuele a Nicaragui, za levnější prodeje ropy a běžné úplatky osobní si už koupil vládu Ekvádoru, a na jeho mušce figuruje i vláda Eva Moralese v Bolívii. Nu a tzv. předpráci na odstranění reformních a nezávislých vlád Hondurasu, Argentiny a Brazílie už obstaral režim Obamův.

Reformní vlády v Latinské Americe – s výjimkou Castrovy Kuby – ke svému svržení vždy přiloží i své vlastní polínko. A to tím, že dovolí washingtonským agenturám, jako jsou např. Národní nadace pro demokracii, nebo Americká agentura pro mezinárodní rozvoj, či nejrůznější neziskovky, aby zorganizovaly a zafinancovaly opoziční skupiny, které pak společně s Washingtonem v zemích od USA na jih znovu nainstalují vlády Washingtonu na slovo poslušné.

Marx, Lenin a Mao pochopili, že nedokážete svrhnout utlačovatelskou třídu, pokud necháte noviny a média v jejích rukou, jak to třeba až dosud činí prezident Ortega v Nicaragui, kterého se Washington snaží zbavit vlády už od dob Reaganových. Ortega přežil i nedávný pokus o státní převrat, ale Washington zkouší své štěstí i nadále, a penězi na podporu svého muže K. Zeese v této zemi nešetří.

Stejnou chybu jako Ortega učinil i Hugu Chavez ve Venezuele a jeho následník tu chybu opakuje. A i současná vláda Kuby pomalu leze do pasti a krok za krokem se stává americkým vazalem, jakým byla za vlády Batistovy.

Organizace amerických států byla vždy v kapse Washingtonu a spočívá tam samozřejmě až dodneška. A Latinská Amerika svůj koloniální statut trpně přijímá a nikdy ji ani nenapadne přijít vládě, kterou se Washington právě snaží s vrhnout, na pomoc. Je impotentní, protože její vládci byli Washingtonem buď koupeni, nebo zastrašeni.

Pochopitelně, Washington vždy předstíral, že je velkým přítelem i ochráncem demokracie, ale pokaždé, co se nezávislá a z voleb vyšlá vláda v Latinské Americe objevila, Washington se dostavil a takovouto vládu svrhl.

V r. 2015 první americký černý prezident a „velký přítel utlačovaných“ prohlásil, že „Venezuela představuje pro národní bezpečnost a mezinárodní politiku USA velkou hrozbu“ a podepsal zákon o sankcích na Venezuelu uvržených. Záminkou pro tyto sankce byly i akty násilí Washingtonem v zemi zorganizované a následné zatčení těch, kteří se násilí dopustili.

Washington samozřejmě ony zatčené označil za „politické vězně“ a jejich zatčení na „porušení lidských práv venezuelskou vládou“.

A presstitutky to i takto a s nevzrušenou tváří veřejnosti podaly.

Jinými slovy: venezuelská vláda znásilnila washingtonské lidské právo svrhnout vládu venezuelskou.

Vláda, která se nestydí vyslovovat i takovéto nejabsurdnější lži a současně se pokouší svrhávat demokraticky zvolené vlády, je vládou, zasluhující jen a jen odsouzení.

Svět je však buďto podplacen, nebo má prostě jen strach otevřít ústa.

Vybral a přeložil Lubomír Man


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Každá veta textu je pravdivá a bez nadsázky. K jednej myšlienke sa musím vyjadriť, a to : " Reformní vlády v Latinské Americe – s výjimkou Castrovy Kuby – ke svému svržení vždy přiloží i své vlastní polínko."

V tejto vete je obsiahnuté všetko zlo, čo sa deje v každom štáte, doslova na celom svete. Príslovie : Ku všetkému treba aspoň dvoch - vystihuje problém.

JEDEN  z DVOJICE  je vláda, ktorá sa nechá korumpovať, a je jedno kvôli akej filozofii = či kvôli  vlastnému prospechu, kvôli " solidarite ", či kvôli dodržaniu pravidiel demokracie, či kvôli ochrane slobody slova, alebo slobodnému obchodu...." ,  lebo toto sú argumenty, ktoré aj dobrovoľne , bez korupcie , nútia vlády sveta  " dodržať demokraciu alla Amerika. Ak by vlády neudržiavali  "demokraciu ", mašinéria propagandy médiami by sa naplno rozbehla - a obviňovala ich, napríklad : z diktatúry, genocídy.... Preto si mnohé vlády rozmyslia obmedziť médiá, nadácie, mimovládky..., lebo vedia, že by nasledoval útok amerických vojsk v štáte. Takže mnohé štáty aj dobrovoľne poslúchajú USA.

Ak obyvateľstvo sa nevie ubrániť propagande a USD, len uľahčí svoje zotročenie tak svojou vládou, ako aj Spojenými štátmi.

DRUHÝ z DVOJICE je kolonialista. V prípade USA je to kolonialista, ktorý nikdy neváhal armádou + tajnými službami, si zabezpečiť budúcu kolóniu - ani v dobe hypersonických zbraní, nielen v dobe tankov. Demokracia a kvázi ochrana národných záujmov vždy bola len zástierka, ktorá mala zakryť motív nerastného bohatstva a upevnenie moci hegemóna.

 

Počet obyvateľov planéty rastie raketovou rýchlosťou, preto je dnes ťažké vládnuť bez " biča ", a ešte ťažšie sa proti "  kladivu na čarodejnice "  ubrániť.  Dnes vlády nerešpektujú obyvateľstvo, a obyvateľstvo neuznáva svoju vládu. 

Globalizácia a zväčšujúce sa prepojenie štátov , najmä dolárom a bankovníctvom , zmenšuje manévrovací priestor pre akýkoľvek štát. A Spojené štáty boli pri zrode tejto situácie, preto dnes z toho poľahky ťažia.