P.C.Roberts: Trump v Den práce hodil militaristům USA rukavici

craig roberts 0717
10.9.2020 10:31
Donald Trump prohlásil, že ho v Pentagonu nemají rádi, „protože nechtějí dělat nic jiného, než válčit, aby tak všechny ty skvělé společnosti, které vyrábějí bomby, letadla a ostatní neztratily náladu“.

Prezident John.F. Kennedy byl vojenskobezpečnostním komplexem zavražděn právě proto, že ty skvělé společnosti náladu s ním ztratily.

Vojenskobezpečnostní komplex měl Trumpa na mušce už od jeho první prezidentské kampaně, v níž vyhlásil, že se chystá normalizovat vztahy s Ruskem. Nu a já si nejsem jistý, zda si v okamžiku, kdy toto vyslovil, uvědomoval, jak důrazné a masívní NE se proti jeho výroku zvedne. Trump tímto výrokem totiž vojenskobezpečnostnímu komplexu sdělil, že se chystá odejmout mu jeho vykonstruovaného nepřítele, ospravedlňující jeho bilionový rozpočet, zaplacený z kapes amerických daňových poplatníků.

Tato obrovská suma (bilion se rovná tisíci miliard dolarů),obohacuje nejen obrovský počet korporací, ale též celou moc CIA. A říct celé této mocné institucionální síle, že se chystáte odejmout jí jejich ospravedlnění tím, že odkloníte stále vzácnější americké zdroje od jejích bankovních účtů, je totéž, jako požádat si o vraždu sama sebe. A prezident Trump se též v procesu svého zavraždění nachází. Nebude to už ovšem kulkou, protože ani naivní Američané by dalšímu „osamělému vrahovi“ neuvěřili. Bude to pučem.

Vojenskobespečnostní komplex odpověděl na snahu Trumpa normalizovat vztahy s Ruskem aférou Russiagate, zorganizovanou ředitelem CIA Brennanem a ředitelem FBI Comeyem. CIA má média v kapse už od operace Drozd z roku 1950.

Útok Russiagate, vedený zpravodajci na prezidenta Trumpa, posloužil zájmům Hillary Clintonové a Demokratické strany. Demokraté proto nelenili a spojili rychle své síly s CIA i jejími mediálními spojenci. Útok na Trumpa se rozběhl a do dnešního dne neskončil.

Jak už jsem dříve napsal, demokraté společně s CIA a presstitutkami vypracovali plán puče pro případ, kdyby Trump byl znovu zvolen prezientem, což on bude. Většina Američanů, ať už bílých, nebo černých, neho hispánců netouží totiž po nepokojích a rabování coby každodenních zážitcích, což je to, co jak dnes už víme, nám nadělili právě Demokraté.

Vedoucí štábu prezidenta Trumpa Mark Meadows v úterý prohlásil, že Trump se nechystá ponechat ve Washingtonu DC některé z lobbistů. A to ty, kteří mermocí  usilují o novou obrannou smlouvu, sugerující představu, že vojáci  potřebují zůstat v zahraničí o minutu déle, než by měli.

Pokaždé, když se prezident Trump pokoušel vrátit americké vojáky zpět domů, setkal se se zuřivým odporem jak vojenskobezpečnostního komplexu, tak médií. Všechny druhy falešných důvodů o tom, proč by toto řešení bylo pro americké zájmy nepříznivé, byly položeny na mediální stoly, a mnozí američtí patrioti těmto vymyšleným argumentům podlehli a obrátili se proti Trumpovi jako muži „ohrožujícímu Ameriku“.

V puči proti Trumpovi se spojili nejen CIA, Pentagon a FBI, ale zdá se, že se k nim přidal i Trumpův generální prokurátor. Uplynuly už měsíce a Barr a Durham stále ještě nepředložili obžalobu těch osob z Obamova režimu, kteří při konstruování aféry Russiagate  spáchali zločiny. Lidé, kteří tyto zločiny spáchali a zločiny, které byly spáchány, jsou známy  a jsou součástí veřejného  soudního spisu.

Nicméně žádná obžaloba na obzoru.

Takže to, co sledujeme, je, že washingtonský establishment je nejen demokratický, ale i republikánský, a ani jeden z nich není ochoten bránit prezidenta na úkor establishmentu.

A závěr? Už jen z prostého pohledu je to jasné: do očí bijící zrada.

Ale nemluví se o ní. A tak se zdá, že nadcházející puč má před sebou cestu otevřenou k úspěchu. Něco po tom puči zůstane, ale už to nebudou Spojené státy americké.

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Aj povrchný pozorovateľ svetovej politiky posledných niekoľko dekád mohol predvídať udalosti bez krištáľovej guli. Len čo zazneli Trumpove prvé vety v kampani a pred kampaňou, lovci Trumpa písali scenár lovu. Už samotný fakt, že vyhlásil boj proti establishmentu, mu podpílil konár pod nohami. A spolupráca s Ruskom ?  Podpísal si ortieľ smrti - gilotínou.

Ani najsilnejší optimista nemôže veriť v  pozitívnu zmenu politiky Spojených štátov.  Vďaka pozitívne mysliacim voličom mohol byť Trump zvolený. Ostatne, množstvo ľudí si želá to, čo sľuboval Trump - mnohí tomu chceli veriť. 

Trump chcel bojovať s rakovinou a jej metastázami moci v štáte - " holými rukami ". Od začiatku je sám vojak v poli.

 Čo sa týka posledných výrokov - povedal len to, čo dávno vieme. Samozrejme, je to iné, keď všeobecne známu pravdu potvrdí prezident. Oceňujem jeho odvahu a vážim si to.