Pojďte s námi uklidit Česko

ukliďme česko
5.2.2015 12:25
V letošním roce se již podruhé uskuteční dobrovolnická úklidová akce s názvem Ukliďme Česko. Jejím cílem je zbavit česká města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku a černých skládek a zároveň upozornit na dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek.

Loňský první ročník této celorepublikové akce se shledal s velkým úspěchem, zúčastnilo se jej na 6 000 dobrovolníků, kteří na 280 místech České republiky sesbírali na 350 tun odpadu. Třešničkou na dortu bylo nejen pro organizátory ocenění v soutěži E.ON Energy Globe Award udělované projektům, které přispívají k šetření životního prostředí a spoření energie.

Stejně jako loni, i letos se Ukliďme Česko může těšit z přízně Ministerstva životního prostředí, které bude opět patronem akce. Oproti prvnímu ročníku, ale dojde v roce 2015 k několika změnám. Tou nejzásadnější je změna termínu konání akce. K tomuto kroku vedly poměrně prozaické důvody: jak vyplynulo ze zkušeností z loňského roku a z reakcí dobrovolníků, v květnu je již naše příroda v plném květu a pohozené odpadky se ztrácí v bujném porostu a ani popáleniny od kopřiv dobrovolníkům na elánu nepřidají. Proto se Ukliďme Česko 2015 bude letos konat o měsíc dříve, v sobotu 18. 4. 2015.

Další novinkou je zavedení možnosti pořádání úklidů pod hlavičkou Ukliďme Česko i v alternativním termínu. Naším cílem je především umožnit uspořádání firemních a školních úklidů v běžné pracovní době či jako součást výuky.

Pro letošek přichystali organizátoři také větší podporu místních pořadatelů úklidových akcí, pro které zajistí jak pytle na sběr odpadu (doručí jim je přímo na místo úklidu), tak i rukavice pro všechny účastníky. Jako malou pozornost od nás organizátoři místních úklidů dostanou trička s logem akce.

Připojujeme také odkaz na internetové stránky http://www.UklidmeCesko.cz, kde zájemci získají všechny potřebné informace o projektu. Navíc se zde mohou dočíst také o zajímavém projektu mapovánímčerných skládek.

Také vy se můžete přidat! Bez Vás Česko neuklidíme!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

Bude samozřejmě na odvoz veškerého sezbíraného odpadu větší než velké množství kontejnerů. Někteří z Čechů vozí smetí do přírody, další jejich část chodí mávat z praporky na projíždějící OT prý spřátelené armády. Jaký asi bude průnik těchto množin obyvatel ČR ?