Politik Drahoš a Chemik Zeman

duel zeman drahos prima
12.5.2018 19:51
Můžete na Zemana nadávat, můžete s ním mít osobní nevyřízené účty, můžete proti němu v rytmu stáda bučet nebo hýkat dle vlastní afinity, můžete s ním soupeřit v pomstychtivosti. Ale má něco, co ho dělá prezidentem na rozdíl od nul.

Tady dal lekci, která dává naději na to, že se podivná loajalita nezačne vydávat za pravdu nedotknutelnou. Pozorně si přečtěte, co napsal Jan Schneider (dávám k rozkliknutí, opravdu stojí za to kliknout):

http://ceskapozice.lidovky.cz/schneider-festival-trapnosti-kolem-novicoku-fn4-/tema.aspx?c=A180510_105636_pozice-tema_houd

Nula se pozná podle toho, že je nula. Chemická nula zapře svoje chemické vzdělání, které by ji jinak vedlo k tomu, že by se ozvala. Politické nule stačí apel na to, že musí být loajální. I vůči lži. A to i v případě takových lží, které mohou svět uvrhnout do katastrofy.  

 

Záběr z televizního duelu na TV Prima.

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

V rozhovoru na TV Barrandov uvedl prezident Zeman jednu velmi vtipnou poznámku. Znělo to asi takhle: "Kdybyste SI zvolili prezidentem Drahoše, tak byste to mohli mít se všemi ODBORNÝMI podrobnostmi."

Málo kdy člověk ví "co by bylo, kdyby...". Ale je nad slunce jasné, že o tom prevítu bychom se od Drahouška dozvěděli "kulové eso". V rámci utajení, kontinuity, jednotné zahrahiční politiky,  Bruselu, NATO, boji proti Zlému Rusku.

V poslední době vycházejí media zřejmě z toho, že naše školství v mezinárodním srovnání "trochu" pokulhává. Jaké hovadiny (s prominutím) na lidi zkouší Naše Nezávislá Veřejnoprávní, to je vrchol. 

A hrdě říkám coby starší páka, že dav může být hloupý a nechá se strhnout. Ale řadu lidí tady napadlo něco v tomto smyslu: "Pořád se chlubíte, jaké máme špičkové to Chemické Vojsko. Dokonce byly ty stařičké V3S-ky možná v Perském zálivu, ale proti Saddámovi ANO. Takže s tím vůbec neladí, že by to naši ŠPIČKOVÍ chemici nezkoumali, případně se to nepokusili vyvinout. Právě proto, aby svůj milovaný lid ochránili před zkázou. PRÝ Z RUSKA........."