Porošenko se utrhnul ze řetězu

porošenko
7.9.2015 11:19
Všichni realističtí politici v Evropě (zdůrazňujeme: realističtí) již akceptovali integraci Krymu do Ruské federace. Pro připojení Krymu se vyslovil jak místní, krymský, parlament, tak naprostá většina obyvatelstva v referendu. A je jen otázkou Západu, že jsou referenda a vůle lidu, které uznává, a naopak ta, která neuznává.

Nicméně se zdá, že naprostá většina politických elit status quo, jak se vytvořil, akceptuje. EU ještě občas Rusy potrápí, aby rozvoj Krymu, do nedávna zaostávající ukrajinské provincie, trochu zkomplikovala, ale to bude vše.

Ukrajinský prezident Porošenko, který by měl mít např. s ekonomickou situací své země starostí nad hlavu, fantazíruje o násilném znovupřipojení Krymu k Ukrajině. Takovýto postup by ve vztahu k Rusku nebyl ničím jiným než „casus belli“, tedy okamžikem, který by znamenal otevřený válečný konflikt. Na ten Ukrajina není připravena ani vojensky, ani psychologicky, soudě dle toho, kolik desítek tisíc jejích branců opustilo zemi, aby nemuselo nastoupit službu v ukrajinské armádě.  


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Nu, co?

Hledá záminku ke konfliktu. To je obvyklá metoda, jak se dostat do medií a jak zdůraznit potřebu dalších miliard do té bezedné ukrajinské studně.