Poslanec za ČSSD Klučka: Žaloba na Parkanovou

4.3.2011 16:57
Trestní oznámení na exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09, dříve KDU-ČSL) chce - po včerejším neveřejném slyšení bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka na sněmovním branně-bezpečnostním výboru - podat poslanec za ČSSD Václav Klučka. "Trestní oznámení podám nejspíše už v pondělí," řekl exkluzivně pro náš server sociálně demokratický poslanec.

"Zasedání bylo neveřejné, ale z toho, co jsme se od pana Krejčíka dozvěděli, si myslím, že trestní oznámení na bývalou ministryni Parkanovou je zcela na místě," říká poslanec Václav Klučka. Trestní oznámení chce podat hned v pondělí. "Potřeboval jsem si zjistit ještě další podrobnosti, ale myslím, že pondělí je reálný termín," řekl nám.

Místopředsedkyni sněmovny a bývalou ministryni obrany Parkanovou včera vyzvali členové sněmovního branně-bezpečnostního výboru, aby v souvislosti s odchodem Miroslava Krejčíka z čela Vojenského zpravodajství odstoupila ze všech svých veřejných funkcí. Krejčík na neveřejném slyšení výboru vypovídal o armádních zakázkách a okolnostech odchodu z funkce v době, kdy Parkanová byla ministryní obrany.

Poslanci po Krejčíkově slyšení rovněž vyzvali ministra obrany Alexandra Vondru, aby propustil bývalého pracovníka Vojenského zpravodajství generála Pavla Adama ze státních služeb. Generál Pavel Adam je nejvýše postavený člen české armády v NATO. Podle některých poslanců by tedy jeho případný odchod mohl způsobit České republice mezinárodní ostudu.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Tak se mi zdá, že se pan Krejčík zcela lidsky a pochopitelně poo...al. A tak dopředu hlásil, že ..