Potenciál stran v eurovolbách podle SANEPu

sanep volebni potencial
6.5.2014 14:39
Společnost SANEP zveřejnila další z průzkumů volebního potenciálu stran kandidujících do Evropského parlamentu. Jistě zajímavým poznáním jsou výsledky stran, které ČT zve do diskusí V. Moravce. Protěžovaní Zelení nebo Věci veřejné mají u zpravidla nemýlícího se SANEPu potenciál 3,6 a 3,0 procenta. Je to zvláštní srovnání s nepozvanou stranou LEV 21, u které průzkum uvádí 4,6 procenta.

Evropské volby zřejmě vyhraje Babišovo ANO 2011, které by mohlo získat i o tři desetiny více než 30 procent hlasů. ČSSD může chovat naději na 23,3 procenta hlasů a komunisté na 15,1 procenta. Zisk 11,2 procenta volebního potenciálu by byl úspěchem pro TOP 09. Na dalších místech potom průzkum firmy SANEP uvádí: KDU-ČSL 8 procent, Úsvit 7,3 procenta a ODS 7,1 procenta. Občanští demokraté jsou také poslední stranou, která by se v této chvíli do Evropského parlamentu dostala.

Naději poslat své lidi do Bruselu má také strana LEV 21 s lídrem Jiřím Paroubkem, která v průzkumu ze dnů 2. – 5. 5. 2014 vykazuje potenciál 4,6 procenta. Teprve poté následují Piráti – 4 procenta, Strana zelených – 3,6 procenta, Věci veřejné 3 procenta a Strana svobodných – 2,9 procenta.

Reálné výsledky se samozřejmě mohou lišit. Již nyní je však možné se zamýšlet nad postupem České televize a výsledky průzkumu jí upřednostněných agentur MEDIAN a STEM/MARK. Je totiž otázkou, zda jde jen o neumětelství nebo záměrným konáním, které má ovlivnit veřejné mínění ve prospěch Kavčím horám – či komu – libých politických subjektů.

 

sanep volebni potencial

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.