Přemysl Votava: Soči, děkujeme!

obrazek
24.2.2014 09:44
Vydrželi jsme u televizních obrazovek po celé dva týdny. Byly to OH krásné, úspěšné, jistě i velkolepé. Rusko nelitovalo prostředků, aby se světu ukázalo v nejlepším světle. Ale i to patří k tradici olympijských her. OH v Soči skončily závěrečným protokolem. Vlajky byly spuštěny. Zimní zvířátka, symboly ZOH v Soči, se s námi rozloučila. Na ZOH v Soči budeme ještě dlouho vzpomínat, budou se jistě vést i diskuse. Budou se hledat vady na kráse. Jen prosím, při tomto hledání, buďme také objektivní. Posuzujme hry v Soči bez ideologických předsudků. Měřme všem poctivě.

Úvodní, ale i ten závěrečný ceremoniál, byly dokonale připraveny Byly pohledem do historie Ruska. A ten jeden nerozsvícený olympijský kruh v úvodu ZOH, pořadatelé při závěrečném ceremoniálu, vtipně omluvili. I to patří ke sportu, tedy přiznat chybu, napravit ji. ZOH také provázely obavy z vyhrůžek teroristů. Bezpečnostní opatření byla proto odpovídající. ZOH se zúčastnilo rekordních 88 zemí světa. Přijeli silné výpravy z tradičních účastnických zemí, ale přijeli i sportovci ze zemí, kde sníh znají jen z fotografií. Do Soči přijeli i ti pověstní bobisté z Jamajky. Potěšilo nás, že mezi význačnými hosty, byl i český prezident Miloš Zeman. Přijel i se svou hůlkou, navštívil naše sportovce. Poděkoval za první medaile, poděkoval i za pozvání. A ti, co olympijské hry halasně bojkotovali, poškodili zejména sebe. V Soči nescházeli. ZOH v Soči vedle objektivních diváků, přitáhly i velký zájem televizních štábů a novinářů z celého světa. Česká republika získala rekordní počet medailí, celkem 8x stáli naši sportovci na stupních vítězů. ČR získala dvě zlaté medaile. Potěšili nás české fanoušky u TV.

Město Soči do her zapojilo i tisíce dobrovolníků z celého světa. V závěrečném projevu předseda MOV poděkoval sportovcům i pořadatelům, Rusko splnilo to, co slíbilo. Rusko se sice stalo nejúspěšnější zemí ZOH v počtu medailí, ale větší radost mělo z celkového úspěchu těchto ZOH. Díky Soči.

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.
Klíčová slova: sport

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.