Prezident může být vcelku spokojen

cvvm
28.3.2019 11:57
Podle agentury pro výzkum veřejného mínění CVVM byla důvěra občanů v prezidenta v březnu stejná jako v předchozím měsíci, tedy 50%. Naopak nedůvěra vůči prezidentovi dosáhla 47%. Obě dvě tyto cifry jsou v zásadě zhruba na stejné úrovni i v posledním roce.

Vláda se těší důvěře 42% občanů, což je o 2% méně než v předchozím měsíci, a to se zdá být rozdíl v rámci statistické chyby. Naopak nedůvěru vůči vládě pociťuje 54% občanů. Poslanecká sněmovna se těší důvěře přesně třetiny občanů a současně zaznamenává ze všech ústavních institucí nejvyšší úroveň nedůvěry s 62%. Senát je na tom podobně jako poslanecká sněmovna: má důvěru 24% občanů a nedůvěru 59%. Krajská zastupitelstva jsou vnímána pozitivně 47% občanů a negativně 35%. Ze všech institucí státu jsou na tom nejlépe obecní zastupitelstva a starostové. Obojí se těší důvěře 64% občanů a nedůvěře jen 29%. Hejtmani zaznamenávají důvěru 45% občanů a naopak nedůvěru jen 36% občanů. To je nesporně velmi slušné číslo.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Zajisté se jedná o do určité míry potěšující čísla. Periodicky nám však klepe na dveře zvykový již rituál našich elit společnosti s posunem ručiček či číslic hodinových o 3600 sekund dopředu. Snad se tedy i objeví kromě množství dalších periodických pojednání o této obskurní záležitosti, zveřejnění příslušných výsledků statického vyhodnocení spokojenosti občanstva s touto naprostou hloupostí. EU lidstvo nemá jinších starostí než se hluboce zabývat takovou prkotinou. Přičemž by EU komisařům stačilo vydat jednoduchou vyhlášku, že se tento přežitek s okamžitou platností ruší. Nadále by posléze platil toliko onen klasický sjednocený čas dle přirozených kontinentálních časových pásem. Způsob řešení, že tuto banální záležitost EU komisaři a poslanci tak podrobně rozebírají a její vyřešení odkládají o několik do budoucna toliko potvrzuje, že zadarmo jsou drazí. Spolu s volbami do EU by nebylo od věci zároveń referendum o existenci toho byrokratického molochu. Kapříci si však bahnitý rybníček nevypustí, natož aby rozhodování o této zátce(špuntu) přenechali jiným.