Prezident Zeman na duchovně morální vedení země kašle

29.7.2015 13:35
„Pan prezident vyjadřuje lítost, že se dosud nepodařilo nalézt 30 milionů na Klokánky, které pečují o české děti, třebaže částka na pomoc imigrantům bude zřejmě řádově vyšší,“ tlumočil vyjádření M. Zemana na pravidelné tiskové konferenci jeho mluvčí J. Ovčáček.

„Myslím, že státník Zemanova typu nemá důvod podbízet se těm nejhorším pudům a nahrávat šíření nevraživosti vůči uprchlíkům,“ reagoval na Zemanovo vyjádření B. Sobotka.

B. Sobotka má jistě pravdu, ačkoli i členy jeho strany a jeho samého můžeme popíchnout, že ani oni svými vyjádřeními volání těch „nejhorších pudů“ příliš neumenšovali, ale prezident Zeman by se měl skutečně věnovat poněkud jiným tématům.

Nikdo by se jistě nemohl zlobit, kdyby M. Zeman kritizoval českou vládu například za schválení daňového bonusu, díky kterému Agrofert získá do roku 2020 daňové úlevy ve výši zhruba 5 miliard korun.

Mohl by také kritizovat novou energetickou koncepci, která je jednostranně zaměřená na jádro a počítá s dostavbou až čtyř nových jaderných bloků v Dukovanech a Temelíně, ačkoli je tento plán v době, kdy EU, především naši sousedé Německo a Rakousko usilují o to, aby se energetika stala „zelenější“, cestou do slepé uličky a reálně hrozí, že elektřinu z nových bloků nebude mít ČR kam vyvážet a český spotřebitel tyto několikaleté stavební žně pro pár firem zaplatí vysokými cenami elektřiny, a český průmysl tedy v důsledku vysokých cen elektřiny také nižší konkurenceschopností.

Další věcí, na kterou by se M. Zeman zaměřil, kdyby chtěl být, podobně jako například německý prezident Gauck či rakouský prezident Fischer, hlavou státu, která je schopná také morálně duchovního vedení země, je fakt, že současná vláda očividně akceptovala, že v době přistoupení ČR do EMU se bude konverzní kurz koruny pohybovat někde kolem 1:27 korun za euro, což se velmi negativně projeví na mzdách a bankovních vkladech českých občanů…


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Paroubku, kde žijete? V Londýně, nebo relaxujete v Řecku, popř. s běženci zaplavujícími Francii na Riviéře? Vám nejen, že "ujel vlak", ale "odkopal" jste se naprosto DOKONALE. Chcete říci, že je trapné, že M. Zeman zmínil "klokánky"? Pí Vodičková byla TRNEM V OKU POREVOLUČNÍM GAUNERŮM a nakonec ji "udělali".... Ale o ni nejde, ale jde o NAŠE děti a to je Vám evidentně šumák. Vy, jako veliký "veltman" a "eurohujer" přece nebudete řešit pár "smradů" z klokánků, když jde o "záchranu" běženců z Afghanistánu, Ukrajiny, Libye, třetiny Afriky apod. A ještě způsob, jakým to iniciujete  a komentujete....úsměvná je vaše vytrvalost se "syrskými uprchlíky" jako JEDINÝMI, kdo zaplavují Evropu??? Velebnosti je mi na blití. M. Zeman má v této záležitosti absolutní pravdu. Neumíme se postarat o naše lidi a jsou zde ilumináti, kteří "zachraňují" zoufalé běžence ze zemí, které rozmlátili a zdevastovali vaši kámoši..... SS americké, frantíci, angláni, ti "skvělí" rekonstrukční Němci, coby ukázka vzoru nadlidí vzešlých z fašounů, esesáků, gestapáků a podobných, etablovaných v poválečné západní zóně.....

Napište svoje veliké "roztrpčení" tomu arogantnímu "šapírovi" a podobným do vám blízkých eurohujerským kruhů a bacha na "berlusconizaci"......

Znakem xenofobie jste vy a NELŽETE, že jde o pár set uprchlíků ze Sýrie. Neuvěřitelná sprostá demagogie a manipulace. Vy nebudete nikoho léčit z tropických parazitů, nemocí, nákaz, kterých se děsí i špičky našich lékařů, vy nikoho nenaučíte česky, nedáte ani jedinému zaměstnání, perspektivu, sociální zázemí...... Za 25 let a to i za vaší "éry" se ani o milimetr neposunula k lepšímu situace cikánského etnika, bezdomovců, lidí postižených zločineckou exekuční mafií, lidí bez prostředků na léky a nakonec i na nejobyčejnější život, popř. dožití...... Během 2,5 hod. při návštěvě Prahy a přemísťování se mezi zdravotnickými zařízeními mě 3x oslovili "výběrčí" se žádostí o příspěvek na nemocné děti, na opuštěné děti a vrchol všeho byl v nemocnici na příspěvek "neziskové organizaci" na pomoc léčby narkomanů....... Otřesné. Dnes jste mě doslova znechutil.

Pište dále o "chybné" politice Západu, když i primitiv s IQ tykve a hranatého kruhu ví, že je TO JIŽ ŘADU LET CÍLENÉ, ZÁMĚRNÉ, ORGANIZOVANÉ A PLACENÉ..... Nevíte kým, proč a odkud?

Odporný, hnusný, arogantní a tendenční komentář. A adekvátní odpověď v mém "subjektivním" pohledu a názoru. A teď pouze doufat na završení, že dojde k "okřikování"...... Zdravím Vás

 

Vladimír Štingl

Pane Sedláčku, elegantní, korektní a naprosto logické. To co oponujete, to je skutečně nabubřelá arogance ukřivděného exota. To co J. Paroubek předvádí cca poslední rok,  aniž by si uvědomoval, že to jeho sebestředné velikášství a pozérství, aby si před svými "bližními" neubližíl nelze již ani komentovat.

J. Paroubkovi je naprosto ukradené jaké budou DOPADY, DŮSLEDKY, protože to budou řešit ti "obyčejní lidé", ti, kteří ho "zradili", nedali mu dostatek hlasů, aby se jeho HYPERLIBERÁLNÍ EGO, schovávané za sociální, demokratické a jiné lavírování mohlo konečně "PROSADIT".....

Jsem potěšen, že nejen já, k své hluboké lítosti, protože jsem přes 15 let držel "paroubkovskou linii", je naprostá většina těch, kteří měli a mají pravdu. J. Paroubek je kolosální zklamání, protože dnes říkám stejně jako v případě M. Zemana před 13 roky - TOTÁLNÍ, KOLOSÁLNÍ ZKLAMÁNÍ. Jen touha po moci, ocenění vlastní velikosti, ale ty reálně činy...... k smíchu. A to i ve vztahu k tomu jaká byla obecná situace v rámci té odporné politické žumpy, kterou měl J. Paroubek podstatně "blíže", než kdokoliv z nás.

Pane Sedláčku, díky. Bezchybné. Zdravím Vás.

paysan

Mýlíte se a dobře to víte pane Paroubku! Dokonce ještě za doby vašeho premiérování jste musel být informován o blížící se hrozbě masové migrace. Stejně jako jiní evropští politici jste ale neudělal nic, vůbec nic abyste zemi na to připravil. Stejně jako jiní jste i vy zavřel oči a myslel jen na to, jak se u vesla udržet další roky (Kdy a kde jste tehdy kritizoval nepromyšlené a škodlivé kroky Západu?) Závidím vám vaši naivní představu, že půjde jen o pár stovek většinou křesťanů ze Sýrie. Na to jste přišel jak? Stejná pohádka, jako ta o Karkulce. Ostatně, než na tu proklamovanou kvótu jednoho a půl tisíce dojde, budeme mít v zemi minimálně stejný počet zadržených nelegálních migrantů. Nebudou křesťany a nebudou jen z Sýrie a na pobyt zde si vydělávat také rozhodně nebudou. Jejich pobyt zde bude hrazen z našich daní, tedy prostředků, které by mohly pomoci našim dětem i seniorům. Pokud vás láká osud přibližně stejně velké Belgie, pak to laskavě lidem sdělte. Ale nesuďte s nadřazeností názory lidí, kteří takový osud sdílet nechtějí. K vašemu strohému hodnocení prezidenta Zemana se moudrý člověk vyjadřovat snad ani nebude!

jiri-paroubek

Samozřejmě, že prezident dobře věděl, proč toto přirovnání o uprchlících použil. Bylo to trapné a s podtextem xenofobie. Pokud mu senilita a alkohol ještě nezničily mozek, neměl by se k takovým nehoráznostem snižovat. Pár set uprchlíků, a ještě většinou křesťanů ze Sýrie, etnickou rasovou hodnotu tohoto národa jistě nezničí a nepovede k nezřízenému řádění teroristů u nás.Už více než čtyři roky na stránkách tohoto serveru píši o chybné politice Západu v Sýrii. Pokud Západ politiku změní, nebudou ani uprchlíci ze Sýrie. 

novotny

Ohledně uprchlíků si můžeme vzít příklad z Rakouska a Německa, kde je proti nim velká nevraživost, někteří Rakušáci očekávají v tomto brzkou změnu politické orientace - proslýchá se, že se už rekonstruje v Německu tábor v Dachau... dost drsné, ale asi jediné řešení.

paysan

Nesouhlasím s vyzněním článku a s titulkem už vůbec ne. Ve sporu Zeman - Sobotka to je ministerský předseda, kdo reagoval neadekvátně až hystericky. Nechápu jej a nemám pochopení pro žádného z těch, kdo nepochopil, že prezident Klokánky použil jen jako příměr! Nastolena byla totiž mnohem závažnější otázka. Čemu má dávat vláda, potažmo celá exekutiva přednost. Domácím problémům (včetně redakcí správně nastolených otázek) a sociálně ekonomickému postavení vlastních občanů dětmi počínaje a důchodci konče, anebo přistěhovalcům, kteří by měli být u nás v podstatě drženi násilím (oni k nám přece nechtějí) a které bude nutné zajišťovat po všech stránkách ze státního rozpočtu. Zatímco dává prezident jasně najevo, že košile mu je bližší než kabát, neboli české zájmy jsou pro něj přednější, preferuje vláda v osobě Sobotky řešení nastolná Bruselem. Ten ovšem v řešení migrační vlny selhal, selhává a nic, vůbec nic nenasvědčuje tomu, že nebude selhávat dál!