Prezidenta hodnotí lidé trojkou

obrazek
26.10.2016 12:16
Agentura Median se ve svém nejnovějším průzkumu veřejného mínění zaměřila na to, jak lidé hodnotí M. Zemana.

Lidé prezidenta známkovali za to, jak využívá své prezidentské pravomoci, jak se zajímá o problémy občanů, jak reprezentuje a obhajuje české zájmy v zahraničí, jeho působení na vnitropolitické scéně, jeho nadstranické vystupování, jeho porozumění různým částem společnosti, jak republiku reprezentuje na veřejnosti a konečně také výběr jeho spolupracovníků.

 

Nejvíce jedniček získal prezident Zeman za zájem, který projevuje o problémy občanů. Tady mu jedničku dalo 21 % dotázaných. Od 18 % dostal dvojku. Pětku mu za využívání svých pravomocí dalo pouze 8 % dotázaných.  Nejhůře si naopak v očích občanů M. Zeman vede ve výběru svých spolupracovníků. S tím jsou na jedničku spokojena pouze 4 % dotázaných. Pětku si za např. V. Mynáře, M. Nejedlého či J. Ovčáčka prezident vysloužil od téměř čtvrtiny dotázaných.  Celkově lidé prezidenta ohodnotili na trojku.

 

45 % všech dotázaných je přesvědčeno, že M. Zeman plní své předvolební sliby. Opačný názor má 40 % dotázaných. Voliči M. Zemana jsou o tom, že prezident plní své předvolební sliby, přesvědčeni ze 77 %, naopak pouze 20 % z těch, kteří volili K. Schwarzenberga, se domnívá, že M. Zeman plní své předvolební sliby. Mezi těmi, kdo se druhého kola prezidentské volby nezúčastnili, najdeme podle Medianu 38 % těch, kteří jsou toho názoru, že M. Zeman plní své předvolební sliby, a naopak 44 % těch, kteří mají opačný názor.

 

Průzkum také ukázal, že M. Zeman by byl, pokud by kandidovali ti, o kterých se zatím hovoří, favoritem prvního kola prezidentských voleb. Ve druhém kole prezidentské volby by však Zeman tak neotřesitelnou pozici neměl a podle Medianu by ho mohl porazit například Jan Švejnar či Michal Horáček.

 

Výzkum sledoval také to, do jaké míry odlišně hodnotí M. Zemana jeho příznivci a jeho odpůrci, tedy ti, kteří by v prezidentských volbách vážně zvažovali prezidentovu kandidaturu a ti, pro které je M. Zeman nepřijatelným kandidátem. Jejich hodnocení se téměř ve všech oblastech liší zhruba o dva stupně. Tedy tam, kde odpůrci dávají čtyřku, dávají příznivci dvojku. Nicméně pokud se podíváme také voliče, pro které prezident Zeman není horkým želízkem v ohni, ale ani nepřijatelným kandidátem, jejich hodnocení prezidenta se od těch, kteří by jeho volbu vážně zvažovali, liší pouze zhruba  půl stupně.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Lidi, neblázněte!

Vy ještě věříte těm cinknutým průzkumům?

klokan

    Přijede na protizemanovský ,,Staromajdan" organizovaný národní frontou pravdoláskařů na 28. října i internacionální pomoc z banderovsky přerozené Ukrajiny ? Vy jste tehdy pomohli nám, nyní pomůžeme my vám. Majdany se stávají jakousi vylepšnou metodou hybridní války.

antoninsebek

A to se ještě neodesílal hlavní hit TV Prima - show pravdoláskaře Jana Krause. V něm vystoupila mj. neúspěšná kandidátka na prezidentku, paní Táňa F. Dnes, v předvečer státního svátku bude PS PČR slavnostně předávat v pořadí pátou medaiii. Organizuje to neúspěšná uchazečka o premiérské křeslo z ODS. 

Doufám, že se to oslavné showmanství Jana K. nakonec na veřejnost dostane. A bude to veselé, opět zazní melodický sebesmích hlavního Krauzíka.  Neboť to bylo nepochybně natočeno s láskou a pravdivě. Nějací umělci zase navrhli, aby se v divadlech opět místo těch krásných moderních her diskutovalo. A nepřestalo se dotovat.  Media mají žně. Takže se zase zalehlo na matrace. A to symbolicky na Staroměstském náměstí. Jsem zvědav, kdo z herců bude plnit roli Klémy: "Právě jsem se vrátil z Hradu. Pan prezident můj návrh, aby podal abdikaci, v plném rozsahu přijal." Bodejť. Vždyť jej volilo jen 2717405 lidí (to mám z oficiální statistiky).