Prezidentská kampaň ve Francii se rozjíždí

obrazek
10.9.2015 13:01
Francouzští socialisté jsou v tuto chvíli v choulostivé situaci. Možnost znovuzvolení současného prezidenta F. Hollanda není příliš vysoká, a tak uvažují o jeho nahrazení některým z dalších viditelných politiků socialistické strany, například premiérem Vallsem. Ten ale, stejně někdejší socialistický premiér L. Fabius, nyní ministr zahraničí, není přijatelný pro levicové křídlo strany.

Na pravici jsou zatím nejaktivnějšími kandidáty bývalý premiér A. Juppé a N. Sarkozy. A. Juppé je dnes a zítra na okružní cestě po Provence se svým heslem „Naslouchejte Francii". Hovoří o tom, že právě on jako bývalý premiér je tou nejvhodnější osobností pro provedení potřebných patnácti ústavních změn a ostře vystupuje zejména proti Národní frontě (FN) M. Le Penové.  Prezidentskou kandidátku FN logicky považuje za největší překážky úspěchů neogaullistické strany.

 

N. Sarkozy, zatím zřejmě nejnadějnější kandidát neogaullistů, vystoupil, což je pikantní, se svým plánem k řešení imigrace. Byl to však právě on, kdo pomohl, s velkou podporou britského premiéra Camerona a již menší podporou USA, zlikvidovat svého bývalého přítele M. Kaddáfího v čele Libye, což otevřelo dokořán dveře chaosu a bezvládí v této zemi. A právě Libye je díky tomu místem, odkud, respektive přes které, do Evropy přichází druhý největší počet imigrantů. Kozel se chce stát zahradníkem.

 

 Zkrátka, nic nenasvědčuje tomu,  že by francouzské prezidentské volby, které se uskuteční už téměř za 1,5 roku, do čela země přivedly člověka formátu J. Chiraca či F. Mitterranda.

 

(s využitím lokálního tisku v Provence)


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.