Pro F. Fillona je „jediné nebezpečí E. Macron“

fillon 0421
21.4.2017 00:01
Francois Fillon nevěří ani na moment v další společné utkání mezi Marine Le Pen a Jean – Luc Mélenchonem ve ll.kole prezidentských voleb. „Rozumím rozruchu, který panuje ve veřejném mínění, které bylo nejdříve vázáno na neúspěch pětiletky Francoise Hollanda a na klima, které bylo kolem této kampaně“ vysvětluje Fillon.

 „Je však hodně pravicových a centristických Francouzů, kteří půjdou volit pravicového kandidáta. To není v průzkumech, když jezdím po okresech a měsech, cítím jiné klima a jakousi mobilizaci občanů a jsem přesvědčen, že se dostanu do druhého kola voleb“.

Pravicový kandidát rovněž odpověděl těm nalevo i Republikánům, kteří mu vyčítají, že se strefuje spíše do Emannuela Macrona než do Marine Le Pen, vytýká mu poslanec Národní fronty, pan Paca Estrosi.

„Rozumím jeho citlivosti, ale mýlí se, když myslí, že prezidentská kampaň musí být kompletně obrácena proti Marine Le Pen“, odsekl Francois Fillon. „Ideologie, kterou brání je nebezpečím pro zemi, ať už má výsledky jakékoliv. Jediné opravdové nebezpečí pro mne je v osobě Emannuela Macrona, jehož politika koresponduje s politikou Francoise Hollanda.

Je tedy normální, že základ kritiky směřuje proti němu“. „Velká většina Chirakových příznivců je na mé straně“, říká Fillon, když citoval slova Francoise Barina, senátora a radního Troyes, který zůstává pro Fillona „dobrou opcí“ pro Matignon v případě volebního vítězství, ale je jich samozřejmě více.


(podle Le Figaro, ZP)


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.