Radši do matrace než do penzijního fondu

2.3.2011 18:37
Podle většiny právníků oslovených v  anketě, kterou uspořádal internetový portál Česká pozice, je důchodová reforma, která neumožňuje vystoupit z fondů, v rozporu s právem.

Především proto, že si člověk vstup do soukromých fondů, které mají tvořit druhý pilíř důchodové reformy, nebude moci později rozmyslet, řekl jeden z anketovaných. Někteří právníci odpovídali, že takový závazek na několik desítek let dopředu není ospravedlnitelný. Mohou totiž nastat situace, kdy bude zřejmé, že kvůli změnám legislativy nebo hospodaření penzijního fondu se okolnosti oproti době rozhodování zcela změnily. V takovém případě nebude možné po konkrétní osobě spravedlivě požadovat, aby pokračovala v účasti v penzijním fondu, zní jeden z právnických pohledů.

Celkově 58,8 procenta anketovaných prohlásilo, že není v pořádku, když účastník penzijního fondu nebude mít možnost v budoucnosti své rozhodnutí odvolat. „Kdybych si měl za daných podmínek vybrat, zda budu šetřit do matrace, nebo svěřím své peníze na stáří soukromému penzijnímu fondu, asi bych zvolil matraci,“ svěřil se v anketě jeden advokát.

stanislav-kliment
Výkonný redaktor dnes již neexistujícího časopisu Trend

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Při dnešní politice bank a šílených poplatcích "nese " štrůzok víc jak banky. Resp. nestrácí hodnotu. Aby by\\l běžňák vyrovnaný, musíte tam mít alespoň 400 až 500 tisíc. Kdo z nás to má, pánové?
No, ten skvělý nápad s tím procentem rodičům je fakt něco neobyčejně, no pitomého aspirující na nesmysl roku. Není levnější jaksi jim to dávat přímo bez prostředníků a poplatků? třeba převodním příkazem? Já to tedy tak dělám. Musím, ale dělám to rád, protože mohu. Většina lidí ovšem nemůže. Nemají z čeho. A pak se politici dví, že. A tisk jakbysmet.
schlimbach
Nepředpokládám, že něco tak hloupého, jako vládní ekonomická reforma může vymyslet normálně myslící člověk, je evidentní, že jde o záměr a snad konečně národ procitne, koho si zvolil do svého čela.Tupounům zmar!
jaroslav
Nejjistější budou peníze doma. Těch pár korun a ještě o ně přijít...za to riziko to nestojí. Jako kdysi.