Repetent z počtů Petr Nečas

19.10.2010 15:07
Považuji výzvu předsedy ODS a premiéra Petra Nečase před druhým kolem senátních voleb k volbě proti kandidátům ČSSD z důvodu mé údajné kandidatury na prezidenta republiky za výraz zoufalství. Podobnou hysterii ze strany ODS jsem nicméně očekával, čehož důkazem budiž mé texty na serveru Vaševěc.cz.

Předně, na tuto funkci neaspiruji, neboť jsem v minulosti jasně řekl, že bych nejdříve musel po těchto volbách obstát jako premiér. A dále, ačkoliv se pan Nečas chlubí svými matematickými znalostmi, tato jeho dnešní úvaha z něj dělá spíše repetenta z počtů. I kdyby totiž ČSSD v druhém kole získala všech 22 mandátů, pak ani spolu se všemi komunistickými hlasy nedá dohromady potřebných 141 hlasů poslanců a senátorů pro volbu ve 3. kole (potenciální možný počet je 133).

Doufám, že po dnešku už je i pravicovým novinářům jasné, kdo nabízí v politice jen strašení a kdo řešení.

Díky tomuto strašení se v květnových volbách podařilo ustavit pravicovou vládu, jejíž kroky tvrdě dopadají na široké vrstvy lidí, včetně střední třídy, vládu založenou na zájmu privatizovat stát, vládu postavenou na podivných strukturách detektivních agentur a armádních korupčních chobotnic. Dnešní prohlášení Petra Nečase je také veřejným odstoupením od dalšího ze slibů této prolhané vládní koalice, totiž slibu zavedení přímé volby prezidenta.

Za tuto upřímnost je ale Petru Nečasovi třeba poděkovat.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: Nečas, ODS, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan
Premier Nečas je vypočítavý. To nutně nevyžaduje schopnost umět počítat.