Rostislav Vondruška: Ministryně Šlechtová vítá, že jí sklaplo!

šlechtová ateo
3.12.2015 15:14
Nepřehlédnutelnou “perlou” v řadě počinů upachtěného PR Karly Šlechtové na webu MMR je článek s titulkem “Ministryně Šlechtová vítá, že se podezření v CzechTourism neprokázala”.

Dalo by se říci, že článek obsahuje roztomilé nesmysly, kdyby se ovšem nejednalo o oficiální web ministerského úřadu. Paní ministryně zde dává, jistě s velkou dávkou sebezapření, najevo, že na celé čáře neuspěla se svým trestním oznámením na neznámého pachatele ohledně hospodaření CzechTourism. To je vskutku téměř zenový nebo minimálně stoický přístup k jejímu neúspěchu od ní samotné. Trestní oznámení dávala přece proto, aby se prokázala její nařčení o manipulaci se stamiliony korun v CzechTourism za mého vedení, která hojně ventilovala v médiích v průběhu letošního roku. Nyní Policie ČR její trestní oznámení odložila, paní ministryni sklaplo a ona to vítá. Pěkné, že?

Samozřejmě ji ani nenapadlo, aby se omluvila všem bývalým i současným zaměstnankyním a zaměstnancům, které svými drzými pomluvami křivě osočila a poškodila.

Karla Šlechtová začíná sklízet ovoce své arogance a povýšeneckého chování a možná by mohla začít chápat, že k veřejné službě je třeba být vybaven slušnou neústupností, schopností naslouchat a pokorou. Toto trio však ministryni Šlechtovou obešlo zdálky obloukem, bohužel.

Ale zpět k úvodu zmíněnému článku na webu MMR – přímo neuvěřitelnou konstrukcí je Šlechtové výklad smyslu zřízení “takzvané Strategické rady”. Uvádí to svou snahou výrazně snížit nehospodárnost na MMR i na všech jeho zřizovaných organizacích. Neměla by jí ale úplně zamezit, pokud tam existuje? Bude stačit ji výrazně snížit? Jak to bude měřit, o kolik ji snížila? Zábavný je i způsob, jak to Karla Šlechtová hodlá udělat – prý změnou zavedených procesů, především důslednější kontrolou a otevřeným prostředím. To jsou opravdu konkrétní manažerská opatření, to se musí nechat! Nezbývá, než si počkat na výsledek a jeho mediální podání, možná se můžeme těšit na další povedené video z dílny ministryně Šlechtové, jistěže s ní v hlavní roli.

Šlechtová hodlá podepsat v prvním prosincovém týdnu zakládací listiny “takzvané Strategické rady”, bude zajímavé se od ní dozvědět jakou právní subjektivitu bude tento nový orgán mít. Ministryně Šlechtová si totiž představuje, že “takzvaná Strategická rada”bude schvalovat všechna významná strategická a ekonomická rozhodnutí agentury CzechTourism a stane se novým kontrolním orgánem. Není to od ministryně geniální tah? Když totiž bude mít “takzvaná Strategická rada” pod palcem rozhodovací i kontrolní pravomoci, pak na ni budou amatéři z finančního úřadu, NKÚ, ÚOHS, auditního orgánu MFČR nebo Evropské komise krátcí! Ona bude vědět, že jedinou pravdu mají jí řízení kontroloři.

Nevyřešenou drobností, ovšem evidentně pod prahem vnímání Karly Šlechtové, zůstává jakou roli bude v těchto nových pořádcích v agentuře CzechTourism hrát její statutární zástupce. Ministryně si zřejmě představuje, že se bude trpně pravomocně podepisovat pod moudrá rozhodnutí “takzvané Strategické rady” a přitom bude tiše doufat, že naplňováním změnových aktivit ministryně Šlechtové (slovní obrat převzat z webu MMR) si nakonec nevyslouží trestní oznámení, které na statutára podá ona sama, aby pak mohla s úlevou vydechnout, že vítá, že se její podezření nepotvrdilo. Lákavý scénař pro CzechTourism, co říkáte?

 

Autor Rostislav Vondruška byl ministrem pro místní rozvoj ve Fischerově vládě (2009-2010)
a v letech 2004 až 2014 byl  ředitelem agentury CzechTourism.

 

 

Ilustrace z produkce ateo.cz.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.