Ruské firmy odstupují od západních měn a přecházejí k platbám v jüanu

juan
25.9.2014 14:04
Zdá se, že jedním z důsledků sankcí Západu vůči Rusku a opačně bude to, že ruské firmy budou ve větší míře od zúčtování v dolarech či euru přecházet k čínskému jüanu.

Vypadá to, že sankce Západu proti Rusku pomáhají posilovat ekonomické vazby mezi zeměmi BRICS, tedy mezi Ruskem a Čínou, Čínou a Indií a přes oblast zemědělské produkce lze očekávat také sblížení Ruska s Brazílií. Je třeba říci, že všechny tyto kroky jsou nevratné. Jinak řečeno, ty trhy západní firmy vyklidí, zaplní někdo jiný. Jak dnes řekl expremiér Jiří Paroubek, vždy patřil   k těm, kteří byli skeptičtí k použití sankcí, jakési obdoby „malé“ studené války proti Rusku. A jak se v praxi ukazuje, kolotoč sankcí rozpoutaný Západem povede pouze k oslabení ekonomiky a ekonomických pozic zemí západní Evropy i Spojených států.  Co nám k tomu poví místní rusofóbové, jako např. Karel Schwarzenberg, kteří by v zájmu své ideologie nejraději Rusko odhradili od Evropy za cenu jakékoli oběti občanů?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Shodou náhod jsem se stal tisícímprvním čtenářem tohoto příspěvku. Jenom proto, že jsem byl mimo dosah internetu. Jinak mě toto téma velice zajímá, stejně jako mých tisíc předchůdců.

Použité řešení považuji ze strany Ruska jako logické. A Amíci se svými sankcemi? Kdo s čím zachází, s tím také schází.