SANEP: Jak se lidé dívají na kauzu Vrbětic a Kroupovu kauzu

sanep logo
12.5.2021 07:06
Těmi základními zjištěními, které vyplývají z aktuálního průzkumu agentury SANEP jsou: - vládu podporuje zhruba třetina občanů, - naopak téměř 58% dotázaných občanů jí vyjadřuje nedůvěru, a - většina občanů (48% ku 44 %) – zřejmě spíše z praktických důvodů – ovšem nechce předčasné volby.

Pokud tedy v nejbližší době ve sněmovně dojde k hlasování o nedůvěře vládě a vláda nezíská podporu většiny sněmovny, otvírá se cesta pro řešení, o kterém mluví prezident Zeman. Tedy, že by vláda A. Babiše dovládla do konce volebního období (cca čtyři měsíce) v demisi. Většina občanů tedy nechce mimořádné volby do sněmovny a v zásadě akceptuje řešení v podobě vlády v demisi.

Vláda, podle průzkumu agentury SANEP je na škále „školních známek“ 1 až 5 hodnocena, pokud jde o její reakci na kauzu Vrbětice a vyhoštění ruských diplomatů, známkou 1,8. To je známka až překvapivě velmi dobrá.

Také hodnocení reakce prezidenta Zemana na tuto kauzu, včetně vyhoštění ruských diplomatů, získala známku 2,4. Pokud považujeme 2,5 za průměr, pak občané M. Zemana hodnotí známkou o něco lepší než průměr.

A nyní pokud jde o reakci J. Hamáčka, místopředsedy vlády a předsedy ČSSD, na již zmíněnou kauzu, s níž přišel redaktor J. Kroupa na serveru Seznam Zprávy. Kroupa fantazíroval, pochopitelně bez důkazů, o přípravě údajného politického handlu při cestě J. Hamáčka do Moskvy. Kroupa tvrdil, že J. Hamáček byl připraven nabídnout Rusům handl:  zamést pod koberec kauzu Vrbětice, výměnou za získání milionu dávek ruské vakcíny proti covid-19 Sputnik V a za uspořádání summitu Biden-Putin v Praze.

Průměrná známka J. Hamáčka v hodnocení všech dotázaných respondentů je 2,65. U volič levicových stran je však podpora vcelku jednoznačná: ČSSD 1,2 a KSČM 2. U voličů hnutí ANO 2,3 a u voličů SPD 2,6.

Naopak J. Hamáček je nepříznivě – a to není žádné velké překvapení – v této kauze hodnocen voliči pravostředových opozičních stran,  a to na škále známek 3,7 – 4,1. Pravicové strany se ovšem snažily zneužít této kauzy k frontálnímu útoku na vládu a zejména na  ČSSD, což významně aktivizovalo jejich voliče.

Pro zajímavost, pokud jde o voliče vládních stran a KSČM, je průměrná Hamáčková známka, při hodnocení jeho vystupování v rámci kauzy vytvořené J. Kroupou 1,8. Voliči opozičních stran včetně SPD by daly známku 3,5.

Průzkumu společnosti  se zúčastnilo 23 657 uživatelů z celkového počtu 220 tisíc registrovaných uživatelů respondenčního panelu agentury SANEP.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Vrbětice a Kroupa ?

Prosím vás, je to jedna seriálová pohádka Vrbětice 2021 pro děti. Česko se stalo rukojmím a užitečným idiotem. Má vůbec cenu, mezi občany, se zabývat takovou pitomostí a urážet intelekt Čechů ? To že jich pár naskočí na takovou kravinu, to bude vždycky a ve všem, blbů je na to dost !