Sjednocená DPH bude vládním vánočním dárkem

25.2.2011 19:40
Ekonomičtí ministři koaliční vlády se dnes dohodli, že DPH by se měla u části výrobků ve snížené sazbě zvýšit na 20 procent co nejrychleji, a to možná už v posledním čtvrtletí letošního roku. Jak uvedla Česká televize, předběžně se počítá s datem 1. října 2011.

Ve snížené sazbě by zůstalo mléko, brambory, chléb, ryby, zelenina, dětská mléčná výživa, potraviny pro diabetiky či pro bezlepkovou dietu. TOP 09 ale podle předsedy poslaneckého klubu Petra Gazdíka chce o výjimkách ještě jednat. V základní 20 procentní sazbě by totiž podle něj mohly být všechny potraviny. V parlamentu chce změny vláda mít do poloviny roku. Nyní bude podle premiéra zhruba tři měsíce trvat "přetavení materiálu do paragrafového znění".

Pod záminkou důchodové reformy tak vláda občanům připravuje velmi špatný vánoční dárek ve zvýšených životních nákladech. Nejen podle opozičních politiků, ale i řady expertů způsobí  sjednocená sazba DPH  útlum na trhu a zvedne nezaměstnanost.

stanislav-kliment
Výkonný redaktor dnes již neexistujícího časopisu Trend

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
A na jednom blogu jsem se dočetl, že začnou vznikat nová pracovní místa...

Jo, již to začalo - viděl jsem nabídky na venčení psů.
zdobinsky
Podle panem Fialou popsané logiky to je, jak jsem se dočetl v Právu, takto záměrně načasováno, protože: občané před Vánocemi stejně hodně nakupují, obchodníci tak budou mít velký odbyt, nepropadnou jim zisky, nebudou tedy nuceni zvedat ceny, a občan zvýšení DPH tak ani nepostřehne.

Máme přeci jen chytrou vládu, že.
1rytir
Povzdechy nad údělem obyčejných občanů dnes už nestačí! Je nutné přestat jíst polévku vidličkou a je třeba vzít do rukou pořádnou lžíci. Moc bych si přál, aby ČSSD stanula v čele sjednocení všech odpůrců vlády, která je vládou otroků neoliberálních ekonomických pouček. Obávám se ovšem, že toho nebude sociální demokracie schopna. Situace se vyostřuje, je nutné hodit za hlavu všechny ty bohumínská a případná další usnesení, je potřeba těsněji spolupracovat a koordinovat protestní akce s odbory, občanskými iniciativami typu ProAlt a dalšími!