Sláva vítězům

obrazek
14.10.2012 12:46
Mohu si tento úvod dovolit, neboť jsem díky listování v historii lidstva, která byla všelijaká, ale nikdy dlouhodobě spravedlivá, nebyl historicky svázán "Bohumínem". Vítězství KSČM v našem kraji podle mne není potvrzením ničeho jiného, než že si nejde náklonnost lidí ke svobodě donekonečna udržet argumenty - s nadsázkou, i když nijak přehnanou - řečeno, že tolik krásných vil přes sametem v "nových" Skoroticích v Ústí nad Labem nebylo, stejně jako na silnicích bavoráků a meďourů a strašením umělců, že bychom o možnost "svobodně" kumulovat majetek díky bolševikovi mohli přijít, neboť by mnozí majitelé, být tu standardní daňový dohled, nemohli prokázat, že si na vše poctivě vydělali.

Co přes dvacet roků cíleně neviděla naše legislativa, to viděli voliči a včera to dali svojí aktivní volební účastí, ale i neúčastí, zřetelně najevo. Troufnu si tvrdit, že si po zveřejnění volebních výsledků ti, co zprava, ale i zleva ještě do včerejška v našem kraji ovlivňovali život obyčejných lidí, říkají, že kdyby šibalských rozhodnutí udělali "jen" o padesát procent méně (pozdě Bycha honit), tak by i tak měli dostatek slin na hlasité mlaskání, ale díky menšímu počtu ze sociální budoucnosti vystrašených voličů by mohli vládnou dál. Zkrátka a dobře.

Krajské volby tak, jak dopadly neukázaly že by voliči netrvali na demokratických občanských právech, natož že by volali po vítězných zimních měsících či po výstřelu z revoluční kocábky, ale že se už nechtějí nechat okrádat. Před zastupitele za KSČM tak postavili mimořádně těžký úkol. Pokud budou chtít vládnout se zkušenými zastupiteli, co v tom umí chodit a kteří by s největší pravděpodobností měli problém prokázat legální nabytí svých majetků, tak hned na počátku vzkáží voličům, že šlápli z bláta do louže. To však není největší nástraha. Tou je lákavá možnost více jak dvacet roků od finančních toků odstrkovaných řadových komunistů podlehnout svodům mamonu, neboť i komunisté jsou součástí historie lidstva, která nikdy nebyla dlouhodobě spravedlivá.

V našem kraji dostali historickou možnost ukázat, že snížením šibalských rozhodnutí o 100% nepůjdou cestou svých ideových předchůdců co se právě vrátili z Hradu. I oni totiž před volbami slibovali něco jiného, než po nich realizovali.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ČSSD, KSČM, Ústecký kraj

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.