Sobotka: Haškova vize ČSSD je ODS na oranžovo

25.11.2010 13:09
Souboj o předsednickou funkci v ČSSD se nevyhýbá ani sociálním sítím, jako je Facebook. Bohuslav Sobotka na své zdi například odkazuje na článek z deníku Referendum s titulkem: Desatero s čertovými kopýtky, ve kterém autor analyzuje programové "Desatero" Michala Haška. Bohuslav Sobotka v jednom z komentářů dokonce naznačil, že Haškův programový dokument ČSSD prezentuje jako "oranžovou ODS".

Článek, na který Bohuslav Sobotka na svém facebookovém profilu odkazuje, si můžete přečíst ZDE. Bohuslav Sobotka tento odkaz komentoval slovy: "Myslím, že je to hodně výstižně a vtipně napsáno. Opravdu bude lepší jít v ČSSD jinou cestou:)" Do diskuse pod odkazem pak napsal komentář: "Je to do značné míry spor o to, zda máme být programovou levicovou alternativou současné koalice, a nebo jen oranžovou ODS, obchodující s vlivem a mocí."

Co na tato slova Bohuslava Sobotky říká Michal Hašek? "Já si nepřeji, aby se ČSSD znovu dostala do podobné situace, jako v roce 2002 a znovu zklamala své voliče. Tehdy o programu, se kterým ČSSD vyhrála volby, Slávek Sobotka řekl: "Ty sliby nebyly zasazeny do reálného rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí." Odmítám být radikální všeslibující levicí minulosti s nereálnými vizemi. Přeji si věrohodnou a silnou moderní sociální demokracii budoucnosti. Je mi líto, že se Slávek, jak se zdá, vzdal vlastní reflexe tehdejších chyb ČSSD," odpověděl serveru Vaše věc Michal Hašek.

macura
bývalý vedoucí PR a marketingu a tiskový mluvčí ČSSD

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

tousivo
V předvolební prezentaci názorů a slibů každá strana počítá se ziskem nadpoloviční ( nejlépe ústavní)většiny.Pokud to tak není , tak je to potom průnik koaliční.A o tom to je.Ale i když nevyhraji, tak musím stát za svou vizí.Ne s hlubokou úklonou nosit dárkové koše.
miluna
Sobotka prohlédnutím Haška ukázal, že jemu to alespoň myslí
stvan
Pane Dubo,\r\n\r\ndrtivá většina předvolebních slibů není zasazena do reálného rámce a ne vždy se jedná o laciné sliby. To se týká rozličných slibů i na krajské úrovni. Ohánět se(trumfovat) osm roků starou proklamací a nevidět si na vlastní špičku nosu, za přínosné nepovažuji. Realizace Vaší poslední věty má jednu zásadní podmínku.Zrušit předvolební soutěž.