Sporné rozhodnutí ombudsmanky Šabatové

hijab
28.8.2014 13:24
Česká škola nemá mít podle litery a ducha ústavy konfesní charakter. Ve veřejných školách proto nevisí krucifixy ani obrazy církevních hodnostářů. Z tohoto hlediska je rozhodnutí obudsmanky Šabatové, která se rozhodla vyhovět stížnosti muslimské studentky Střední zdravotnické školy v Praze, jíž škola zakázala nosit ve škole hidžáb, velmi sporné.

"Neváhám dokonce říci, že špatné. Se stejnou logikou mohou katoličtí žáci a studenti veřejných škol požadovat vyvěšení krucifixů nebo třeba žáci a studenti nekatolických konfesí vyvěšení obrazů mistra Jana Husa či Jeronýma Pražského. Domnívám se, že tohle správná cesta není a myslím si, že by bylo dobré řešit tuto věc pomocí jasně znějícího návrhu zákona. Jsem zvědav, kdo se toho ujme. Jen doufám, že to nebude Okamura," říká k rozhodnutí Šabatové Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

A kdo jiný by se tohoto tématu zbytnělého mozku Šabatové měl ujmout??? Vy, Jiří Paroubku, když doufáte, že to nebude T. Okamura???? Tímto způsobem položené téma "na znak" snad nelze považovat za řešení. Šabatová je mimo realitu, ale od Vás bych čekal poněkud jiný tón......