Stephen Lendman: Západní média jsou agenty Velkého bratra

cold war
8.2.2021 12:35
Deník New York Times (NYT), nikdy nezmešká příležitost ke zmeškání příležitosti vyslovit pravdu. Pravda je pojmem, který NYT už dávno opustil a obětoval jej službě mocným. V současnosti však NYT nachází nové způsoby, jak se zneuctít.

Jeho výzva, adresovaná Ministerstvu Pravdy, vedeném „carem skutečnosti“ zní zlověstně a přesně tak, jak to George Orwell popsal v románu 1984, který už dnes, bohužel, není žádnou fikcí:

„Ministerstvo míru se zabývá válkou, ministerstvo pravdy lžemi, ministerstvo lásky mučením a ministerstvo hojnosti hladověním“.

„Tyto protimluvy nejsou náhodné a jejich původ nelze hledat v obvyklé licoměrnosti“.

„Jsou záměrným provozováním dvojího myšlení“.

Společně se zavedeným masovým špehováním a novořečí, jak je Velký bratr zavedl, dbá ministerstvo především o kontrolu a řízení informací s tím, že eliminuje vše, co by se s těmito řízenými informacemi mohlo dostat do rozporu, a pro své cíle vědomě využívá paměťových děr lidského myšlení.

The New York Times a ostatní americká velká média toto vše dnes v nejvyšší míře využívají – a stávají se tak součástmi kolektivního ministerstva pravdy.

Tím, že zveřejňují výhradně jen oficiální narativní hlediska a názory a alternativní hlediska a názory naopak vyřazují, svobodná a otevřená vyjádření z jejich zpravodajství logicky vymizela.

V románu 1984 se „nechtěný materiál“ svrhával do „paměťových děr, v jejichž obrovských pecích se stal kořistí plamenů,“ psal Orwell a dodával: „Působily zde řídící mozky, které všechno toto úsilí koordinovaly a určovaly hlavní linie politiky, která mimo jiného zdůrazňovala, aby jistý fragment minulosti zůstal zachován. Ovšem s tím, že jedna jeho část bude zfalšovaná a druhá kompletně vymazána“.

V současných USA a na Západě vůbec není žádných paměťových děr, pecí a žádného ceremoniálního pálení knih zapotřebí. Velká média v partnerství s ďábelskými úředníky vlády cenzurují a eliminují všechny pravdivé informace, zvláště pak ty důležité, které by měl znát každý. A to, co NYT nedávno označil za americkou „krizi skutečnosti“ míří k ještě tužší státem sponzorované cenzuře, než jaká zde dnes už je. Co je nazýváno „metlou výmyslů, lží a deziluzí“, není ničím jiným než zdrcující pravdou o amerických imperiálních válkách, o ukradených volbách, o nepřehlédnutelně psychicky narušeném Bidenovi, neschopném sloužit v jakékoli veřejné službě, o protitrumpovském šestém lednu na Kapitolu, zorganizovaném pod falešnou vlajkou atd.

A to, co NYT nazývá „zavádějícími domněnkami“, jsou neoddiskutovatelná fakta, která by měl znát každý. Jsou to:

„Národní krize skutečnosti“ opravdu existuje, a to jako důsledek součinnosti velké vlády s velkými médií - jakým je např. NYT – sloužícími výlučně privilegovaným zájmům na úkor zájmů většiny.

Totalitní řízení amerického policejního státu se nalézá na rychlé skluzavce, mířící k otevřené tyranii.

USA už nejsou otevřené, svobodné a férové.

Vláda tvrdé linie je smrtelným nebezpečím pro obyčejné lidi – pro jejich zdraví, bezpečnost, pohodu a základní svobody, jichž jsou tito obyčejní lidé postupně zbavováni.

Americká válka proti terorizmu a hněv na obyčejné lidi, od kterých se vyžaduje, aby sloužili privilegovaným zájmům.

Amerika přestala být zemí bezpečnou a vhodnou pro život většiny svých občanů.

Z webu Global Research vybral a přeložil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

To, že médiá sú agenti strýčka SAMA a jeho vazalov, nie je žiadna novinka - ak, tak len pre prichádzajúcich z "Marsu.  Redakcie novín, rozhlasu a televízie najímajú len pravoverných. Pravda a spravodlivosť nie sú cool.

Situácia dospela do štádia, v ktorom sa len niekoľko osôb odváži nesúhlasiť - čiže niekoľko zrniek piesku na púšti. Vládcom tohto bizarného sveta a majiteľom bohatstva sa podarilo prostredníctvom lobingu, poslancov, nadácií, občianskych združení a médií zákonmi prijatými vo všetkých parlamentoch, zabetónovať svoju neohrozenosť.

Obyvateľstvo túžiace po blahobyte sa dobrovoľne vzdalo svojich práv. Majitelia peňazí dnes diktujú čo sa smie, a čo nie. Ľudia si dobrovoľne hodili na krk slučku, ktorá pomaly, ale isto, škrtí svoju obeť.