Štvaní proti prezidentu Zemanovi nebere konce

paroubek zeman
19.11.2014 15:49
M. Zeman mně nijak zvlášť osobně sympatický není. Osobně i politicky mě mnohokrát poškodil stejně jako ČSSD, v jejímž čele jsem stál a vůči které se domnívá, že má majetnický vztah. Věděl, že je to nutný předpoklad toho, aby se stal prezidentem. Vadí mi také sprostoty, jež se českému prezidentovi občas linou z úst. Ale mám rád fair play.

Útoky z posledních dnů na prezidenta, ať už slovní v médiích nebo fyzické (házení vajec a jiných předmětů), pokládám za nechutné, a snahy pravicových komentátorů (Honzejk, Mitrofanov, Fischer, Marjanovič a další) o to přenést odpovědnost za kravály v Praze provázející oslavy 17. listopadu na M. Zemana, považují za neslýchaně nestoudné.

Také dnešní tištěná média (a vůbec za nimi nezaostává ani veřejnoprávní televize, která se nesnaží ani o zdání objektivity) obsahují bezprecedentní útoky na prezidenta republiky. Z mávání cca 3000 červených karet s potiskem na Albertově se dělá vůle národa. Přitom každá anketní sonda, která se dělala s účastníky kraválu na Albertově, svědčí o tom, že se jedná o bývalé voliče K. Schwarzenberga, kteří se jaksi „demokraticky“ nedokážou smířit s porážkou svého knížete, a to ani po téměř dvou letech. Všichni aktéři sporů o interpretaci listopadu 89 by měli poněkud zchladit hlavu snažit se o zahájení diskuse vedoucí ke společenskému konsensu.

Další vlna bezuzdných útoků na českého prezidenta se zdvihla včera, když se v médiích objevily informace o tom, že do České republiky pozval prezidenta Putina. Informace tohoto charakteru by ale neměla být vytrhávána z kontextu a ohýbána tak, jak se komu hodí. Český prezident na oslavu 70. výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi pozval prezidenty všech vítězných mocností II. světové války. A jen těžko lze upírat hlavní podíl sovětské armády na osvobození východní Evropy, a zejména Osvětimi… Nebo chtějí přátelé pravdy a lásky začít přepisovat dějiny?

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jokles

Tento úvodní článek pana Paroubka pokládám za mimořádně kvalitní a nevyvratitelný bez hrubé demagogie.  Začínám chápat, proč s tou pakáži v Lidovém domě nemohl vydržet !

Patrik Semecký

jokles

Štvaní proti presidentovi se snaží vévodit pan Štván ! Jak také jinak, že !

cernik

Rád panu Paroubkovi odpovím.
Asi je možné dnes to brát jako podružné.
Zde bych asi zaměřil na pravicová a babišovská media.
A ptal se, proč nekladou otázky?

M. Zeman se s M. Šloufem dost ostře rozešel. Objevují se úvahy
(J. P. je jistě také zaznamenal), že M. Zemana M. Šlouf jaksi korigoval ve výrocích.
Je zajímavé, že media osobu J. Šloufa nevyužívají a na nic se ho nedotazují.

Stran oné zmínky o M. Dalíkovi, zde uvidíme, zda něco přinese soud s jeho osobou, tedy úvahy a něco z kuloárů.
Ono zde media (která M. Zemana vůbec nemilují) ho mají tak říkajíc na háku,
ale tváří se, že nevidí. To je dost zajímavé.

 

jiri-paroubek

Vážený pane Černíku, pokusím se odpovědět co nejshovívavěji. Prostě, když chcete zavírat oči před skutečnostmi, které se staly, nemůže vám nikdo bránit.

Odvolávat se na svědectví M. Šloufa je opravdu zoufalé. Uvedu ještě jednu věc- Před volbami v roce 2010 byla SPOZ projektem, který byl financován z peněz, jež sehnal M. Dalík, a zejména po pádu M. Topolánka také pánové Hrdlička a Janoušek. Samozřejmě tomu nemusíte věřit a jistě mi napíšete, že se to nikdy nepotvrdilo. Ale já vím, že to tak skutečně je.
Znovu říkám, že to v tuto chvíli považuji za podružné. Ale dělat z machiavellistického Miloše morální ikonu skutečně nebudu. Je v zásadě stejný jako jeho političtí protivníci, kteří vycházejí z kruhů přátel pravdy a lásky.
Ale ohledně Číny a Ruska dělá Zeman správnou věc. 
cernik

Dík za reakci.
To jsem trošku předpokládal.
A také jsem uváděl, nevím zda zde,
že prokázat pokyn M. Zemana posl. Melčákovi se podle mne nepodařilo.
M. Z. to popíral a posl.Melčák se tím také nechlubil.
A tak to neberou ani na Zlínsku podle mého přítele ani Melčákovi protivníci.
Ostatně SPOZ si dala prošetření Melčákovy kauzy do svého zakládajícího usnesení.
A posl. Pohanka byl perzonálně spjat se Zemanovými protivníky v ČSSD.
A M. Šlouf to opakovaně na kameru popřel.
Obecně jdou teorie, že lidé Langrova typu použili něco nekalého z jejich minulosti,
nebo o jejich blízkých.

jiri-paroubek

Myslím, že je, pane Černíku, v dané chvíli zbytečné, abych se zabýval věcmi, které teď vidím jako podružné.

Tak například, podpora Melčáka a Pohanky, kteří umožnili vznik Topolánkovy vlády. Pohanka se přitom otevřeně odvolával na podporu Zemana. Tandem Melčák–Pohanka se stal čtvrtou koaliční stranou a umožnil přijetí celé řady protilidových zákonů atd.…
Lidé by neměli ztrácet paměť. M. Zeman byl postupně ve sporu se všemi předsedy ČSSD, počínaje J. Horákem a konče B. Sobotkou.

O seriálu osobních útoků na svou osobu ze Zemanových úst ani psát nebudu.

cernik

No po tom "paukování" je těžké něco dodávat.
Nicméně:
J. Paroubek mj. píše:
M. Zeman mně nijak zvlášť osobně sympatický není. Osobně i politicky mě mnohokrát poškodil stejně jako ČSSD, v jejímž čele jsem stál a vůči které se domnívá, že má majetnický vztah.

Z toho si může vzít kdokoliv cokoliv.

Takové věci se zpravidla dokládají konkrétností, neboť jinak mohou vyznívat utilitaristicky a i v neprospěch toho,
kdo je vyřknul. Lze přiblížit konkrétní problém, názor J. Paroubka, reakci M. Zemana.
K přímému dotazu jsem mj. i legitimizován tím, že jsem několikrát s M. Zemanem osobně mluvil, a také jsem
říkal svůj názor.

novotny

Skvělé pane Pauku! Je vidět, že pana prezidenta opravdu k smrti milujete a určitě jste ho i volil v obou kolech. Je vidět, že je třeba si někdy pořádně ulevit, viďte? Když je ta odvaha dnes už tak levná... Už je to lepší?