Úryvek z knihy Petry Paroubkové: Strach o "koryta"?

3.1.2011 13:54
Na schůzích předsednictva ČSSD se debatovalo o Senátu. A o dvou důležitých věcech. Zda má Jiří Paroubek kandidovat na senátora a co pak s ním, pokud uspěje. Někteří v tom viděli velký problém...

Alena Gajdůšková a Milan Štěch byli místopředsedové Senátu a měli z Jiřího Paroubka obavy. Ohrozil by jejich pozici. V neposlední řadě měli praktickou starost, protože teď mají k dispozici služební BMW, pak by na ně možná nezbylo.

Spolehlivý zdroj z předsednictva mluvil i o dalších podobných komentářích. Alena Gajdůšková měla starosti největší, a nebyly to jenom obavy o místopředsednické křeslo v Senátu. Zlé jazyky v ČSSD už dlouho mluví o jejím blízkém vztahu s Vladimírem Špidlou. Ze začátku své sympatie tajili. Postupem času se trochu osmělili a na téměř všech konferencích a schůzích seděli bok po boku v jednacím sále nebo alespoň u jídla. No a Vladimír Špidla do Senátu na podzim kandidoval. Alena Gajdůšková ho už viděla jako předsedu Senátu. Jiří Paroubek by jí a také ostatním uživatelům bavoráků dosavadní pohodlí a plány narušil.

Proto se Alena Gajdůšková, Milan Štěch a Martin Pecina, který se Senátem neměl nic společného, na jedné schůzi předsednictva ostře postavili proti Jiřímu Paroubkovi. Takže se Jirka definitivně rozhodl nekandidovat. Zkrátka je to jeden z posledních idealistů v řadách sociální demokracie, o koryto mu nikdy nešlo.

(úryvek z knihy Petry Paroubkové "V botičkách od Diora". Další úryvky si můžete přečíst ZDE a celou jednu kapitolu pak ZDE)


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

catumbelan1
Tak to asi není ta nejlepší propagace díla!
racek
Co k tomu říct? Jen to, že napsat tuhle knihu nebyl nejlepší nápad. ČSSD nepomůže, Paroubkovi udělá hodně nepřátel a po paní Paroubkové se zas povezou. No a ten Dimun, no jo. Mívá občas pravdu, ale i pravda se musí umět podat ... Holt tohle je politika a ne sousedský spor o plot (který mám já).
zdobinsky
Mmmm
Co k tomu říci?
zdobinsky
Je třeba hledat nezávislé a neovlivnitelné osobnosti, i se všemi jejich chybami. Ty jsou vždy lepší, než zneuznaní patolízalové.
zdobinsky
Bohužel asi ne. Tak to ve většině organizací je. Každý si hlídá, co mu členství přinese, a kdo a jak by ho mohl ohrozit. Navíc je Paroubek velmi výrazná osobnost, která by mohla ostatní zastínit.