Úžasná zpráva z Ukrajiny

vlajka ukrajiny
14.10.2014 13:00
Ukrajinský ministr financí O. Šlapak se nechal slyšet, že úvěrový program od Mezinárodního měnového fondu (MMF) v objemu 17 miliard dolarů je pro Ukrajinu dostatečný a jeho země žádné další peníze od MMF nepotřebuje. Odmítl také názor, že aby se Ukrajina vyhnula státnímu bankrotu, potřebuje restrukturalizaci svého dluhu.

Z dílny ekonomických analytiků přicházejí zprávy o velmi špatné ekonomické situaci Ukrajiny, která stojí oběma nohama ve státním bankrotu. Ukrajinská ekonomika by se letos podle odhadů měla propadnout nejméně o 6 %, objevují se ale i odhady hovořící o 8% propadu. Pokles HDP generuje zvýšený deficit státního rozpočtu. Aby se Ukrajina vymanila z hrozby státního bankrotu, potřebovala by zhruba 250–300 miliard eur. A další stovky miliard eur potřebuje na vybudování fungující moderní infrastruktury a ještě další stovky miliard korun na modernizaci průmyslu a celého národního hospodářství. - konstatuje Jiří Paroubek.

I přes tyto skutečnosti Ukrajinský ministr financí O. Šlapak, který je zřejmě nový ekonomický Einstein, prohlašuje, že jeho země od MMF žádné další peníze nepotřebuje. V jednom má O. Šlapak zcela určitě pravdu. V politickém chaosu, který v současnosti na Ukrajině vládne, by se jakékoli tam zaslané peníze nejspíše nenávratně ztratily…

Českým politikům, kteří fantazírují o brzkém přijetí Ukrajiny do EU, potom Paoubek vzkazuje, že by se měli rychle vrátit na zem. 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

V televizi byli v neděli u mudrlanta a vševěda Moravce  m.j. Kocáb a Filé. 

 

 

Dnes už bývalý euro-komisař Filé si myslí,

že 17 mld. USD zachrání Ukrajinu, včetně zaplacení jejího dluhu za plyn a ropu.

 

To je člověk, který tak jako Pydla-Mydla má vystaráno do konce života.

Bude brát více než dvacetinásobek důchodu, až do něj půjde. 

 

Zřejmě se řídí Zlatou větou Pydly-Mydly: "Zdroje tu jsou!".

Jako dnes si pamatuji moment, když Pydla tuto větu prohlásil.

Nikdo z medií se nezepetal na takoou drobnost: "Kde jsou ty zdroje?"

Už jsme na to přišli, kde... Samozřejmě že v kapsách daňového poplatníka.