Úžasné baletní galapředstavení v La Scale

milano
31.10.2015 21:46
Organizátoři Světové výstavy v Miláně připravili v pátek večer nejen milovníkům baletu úžasné představení na scéně milánské La Scaly. Byla to oslava krásy, úžasného baletního umění a hudby. Minulý týden mohli milovníci opery sledovat v Miláně koncert Andrey Bocceliho a jeho početných hostů – hvězd světového operního nebe.

V pátek večer měli milovníci baletu možnost na programu ČT Art zhlédnout v rámci galapředstavení vystoupení patnácti nejskvělejších hvězd světového baletního nebe. Přišli s ukázkami z vynikajících baletů Spartakus, Romeo a Julie, Labutí jezero, Korzár atd. atd…

Málokdy se v rámci jednoho večera podaří vidět nejskvělejší ruské primabaleríny, ať již působí v Rusku či ve světě.

Zacharovová, Somová, Vinogradová a Semjonovová ukázaly světu své neopakovatelné umění. Jemu se ve svém nádherném tanečním vystoupení dokázala vyrovnat španělská baletní primabalerína působící nyní v Mnichově, Lucia Lacarra. Z tanečníků obecenstvo svými vystoupeními ohromili například Roberto Bolle a Leonid Sarafanov.

Pokud Světová výstava v Miláně proběhla alespoň z části na úrovni baletního gala představení v La Scale, mohou být její organizátoři spokojení.

Český pavilon na Světové výstavě v Miláně obdržel bronzovou medaili za architektonické řešení (zlato obdržela Velká Británie a stříbro Chile). Je to jakýs takýs úspěch českého výstavnictví na Světových výstavách od Světové výstavy v Bruselu v roce 1958. Tehdy československý pavilon zcela šokoval západní svět a získal hlavní cenu. Komunistický kulturtrégr V. Kopecký – odporná figura bývalého režimu – navrhl představitele vítězného tvůrčího čs. týmu na udělení státní ceny. Československý pavilon byl přitom vším jiným, než oslavou socialistického realismu. Byla to především ukázka umění vynikajících kreativních československých umělců.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.