V ČSSD se tituly JUDr. nosí

9.3.2011 09:51
Vždycky mně fascinovalo, jako se mnozí mí bývalí spolustraníci z ČSSD z ničeho nic vynořili a najednou se holedbali právnickým titulem. Vždy jsem byl velmi kritický k Petru Hulinskému, jemuž jsem vyčítal, že stranickou organizaci ČSSD v Praze proměnil ve firmu na získávání mocenského vlivu a hlavně peněz. A už vůbec mě fascinoval, když se stal doktorem práv a pak náhle dokonce získal odkudsi i titul PhD., údajně za práci o korupci.

Což o to, korupci Hulinský rozumí, ale nedovedu si jej představit, že by byl schopen napsat a obhájit takovou práci třeba na právnické fakultě Univerzity Karlovy či Masarykově universitě v Brně. Jsem si téměř jist, že i jeho PhD., bude z nějaké slavné slovenské právnické fakulty se sídlem v obci do 3000 obyvatel.

A teď už zase Michal Hašek. I on se najednou bude pyšnit titulem JUDr. Ten kluk umí skutečně všechno domluvit a dojednat. Stane-li se příští pátek předsedou ČSSD, bude to v jistém smyslu přiléhavé. Pro značnou část členů ČSSD ve vysokých funkcích  je politika už jen zdrojem příjmů, výhod a podílu na moci. A ti obyčejní lidé, na které se obracejí jsou jen účelovým nástrojem.

(Autor je mluvčím ČSNS 2005 pro oblast justice a právního státu)
 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

oleg-gubin
Přátelé, všimli jste si? Podobnou kvazikauzičku rozvíří MFD anebo Bakalovy listy (HN), případně Lidovky před každými volbami nebo sjezdem socdem. Připomeňme si: postupně Kubice, znovu Kubice, Zeman, Altner a nyní Hašek. A Ondřeji Kosino, JUDr. Křečka jste ve své poznámce zmínil omylem. Ten přece sám před lety oznámil, že mu chybí obhajoba rigorózní práce a dodatečně ji obhájil.
racek
Už to vysvětlil, pane Klajs. Tak že to bude výborný terč pro media těsně púřed volbami. No a ta příloha v Týdnu, údajně o Jihomoravském kraji v čele s obrovskou retušovanou fotkou geniálního pana Haška, to fakt už bylo moc. No, byl bych přece jen pokornější, být jim.
kosina
J. Klajs: Není co vysvětlovat. ODS má svoje turbodoktory z plzeňské Sorbonny a ČSSD má svoje JUDry Křečka, Grosse, Haška a další. Lidé oprávněně přestávají vidět v ČSSD alternativu současné vlády korupčního kartelu.
jaroslav
To je zajímavý postřeh. Doufám, že to Michal Hašek vysvětlí ...