K nehorázným výrokům Miloše Zemana: Nechceme válečný konflikt

logo-vasevec
11.4.2014 14:05
Miloš Zeman jako předseda vlády zatáhl Českou republiku do agrese proti bývalé Jugoslávii. Dnes jako prezident chce poslat NATO na Ukrajinu. Jeho nápad by mohl vyvolat válečný konflikt, ale i "jen" drtivou hospodářskou krizi.

Vaše věc, Praha, 11. dubna 2014 - Prezident Miloš Zeman o sobě na konferenci k výročí vstupu ČR do EU řekl, že není válečný štváč, nicméně současně vyzval Evropskou unii a NATO, aby podnikly preventivní odstrašující akce proti Rusku. Vyjádřil víru, že unie i NATO najdou v sobě sílu, aby podnikly akce, které by Rusko odstrašily od dalších akcí na východě Ukrajiny. Miloš Zeman tak dává přednost prohlubování konfliktu a jeho vojenské eskalaci s možnými dalekosáhlými důsledky před nutným diplomatickým a pro všechny strany přijatelným řešením. Evropa by takovými naprosto nezodpovědnými kroky byla vržena do bezpečnostního rizika a také drtivé hospodářské krize. Zcela směšné je souběžné odmítání hospodářských sankcí, nepochybně proto, že by to postihlo také kamarády prezidenta, a nevnímání ekonomických důsledků jeho válečnického plánu. Svými výroky z víkendu, názory včera sdělenými generálnímu tajemníkovi NATO Andersi Foghu Rasmussenovi i dnešními výlevy jen potvrdil, že válečnictví má v těle. Byla to přece i jím vedená vláda, která v roce 1999 odsouhlasila svévolnou agresi, protože bez mandátu Rady bezpečnosti OSN, proti Srbsku. S jakým mandátem chce provádět preventivní odstrašující akce? Měli by vojáci NATO vstoupit na Ukrajinu na pozvání vlády, která se k moci dostala díky puči? Smutnou vizitkou Miloše Zemana je, že se svými válečnickými výroky staví po bok senátora Štětiny. Jediným řešením ukrajinské krize je připravované diplomatické jednání za účasti Ukrajiny, Ruska, Spojených států a Evropské unie. Je třeba v této chvíli ocenit uvážlivý a rozumný postoj předsedy vlády Bohuslava Sobotky, který avanturistické nápady prezidenta Miloše Zemana odmítá.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Tenhle "libový" narcis č. II už jiný nebude. Psychopat, který se v Srbsku "omlouval" za "maličkou chybičku" a podíl na tisících mrtvých občanů Srbska. Nyní dokonce navrhuje a podněcuje k "prevenci"..... Doufám, že mu přestane harašit v jeho zbytnělém mozku a jeho zapáchající samolibost bude ukončena co nejdříve - volební období je příliš dlouhé.

M. Zeman je již doslova odporný pokrytec a farizej. Ostuda této země a přitom "nejmenší" zlo. To je nekončící seriál o demenci tohoto národa. Slušné slovo pro jeho "myslitelské" výlevy neexistuje.