Ve Francii stát přiostřil přístup k neplnoletým živlům

paříž gang
1.8.2017 08:30
Po shromážděních mladých, často nezletilých ve večerních a nočních hodinách, objevujeme druhý den hromady odpadků, různých pytlíků a sáčků, vajglů, lahví od všeho možného a také použitých jehel: to je pravidelně také „úroda“ četníků města Orléans.

Shromáždění osob jsou zakázána ve volných prostranstvích každý den od 22 hod. do 6 hod. ranní. Tyto noční radovánky mládeže se odehrávají v mnoha městech Francie i v Nice nebo v Cannes. V polovině července byla zatčena matka od rodiny, protože její dvanáctiletý syn hrubě nadával a vyhrožoval policistovi.

V noci ze 13. na 14. července házela mládež, hlavně nezletilí, zapálené klacky nebo cokoliv jiného zapáleného do umělohmotných popelnic. Na to konto shořelo několik aut, upřesňují pořádkové síly. Padesátka mladých poničila auta, tři z nich se podařilo chytit, dva byli plnoletí a opět tam byl dvanáctiletý chlapec z minulé události. Chlapec se k činu přiznal a zůstal volný.

Ale četníci se rozhodli znovu vzít do vazby jeho matku, opírajíce se přitom o paragraf 227 – 17 trestního zákona, který říká, že otec nebo matka, kteří se vyhnuli bez legitimního důvodu svým povinnostem tak, že mohli ohrozit zdraví, bezpečnost, morálku, výchovu a studium svého neplnoletého dítěte, jsou potrestáni až dvěma roky odnětí svobody a zaplacením pokuty 30 tisíc euro.

A jaké jsou reakce obyvatel? Velmi pozitivní, potvrzují četníci. To, co vychází z našich setkání s asociacemi jednotlivých čtvrtí a se sociálními pracovníky je, že nízká zodpovědnost rodičů je zdrojem potíží, se kterými se setkáváme v různých čtvrtích.

(podle Le Figaro, ZP)


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.